Bitcoin (BTC)’de ”Golden Cross” Beliriyor: Analist Müjdeyi Verdi!

91

ABD senatosu, kripto paralara ağır bir vergi yükü getiren altyapı yasa tasarısını onaylarken, Bitcoin (BTC) şaşırtıcı bir şekilde istikrarlı fiyat hareketine devam ediyor.

Usta analist Rekt Capital ”Golden Cross” modeline işaret etti!

Bitcoin (BTC), Salı günü kısa bir konsolidasyondan sonra, tekrar 50 bin dolara giden yolculuğunda ivme kazandı. Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, BTC/USD’nin Salı günü 46 bin dolar seviyelerinde işlem gördüğünü gösteriyor. BTC, geceyi biraz daha düşük seyrederek, bir noktada 45 bin dolarlık desteği test edip toparlandı.

Bitcoin fiyatında günler süren önemli kazanımların ardından daha büyük bir geri çekilme olmaması nedeniyle analistler, günlük hareketli ortalama ve haftalık hareketli ortalama yakınsama/uzaklaşma (MACD) BTC/USD çizelgelerinde yaklaşan “golden cross” olayını yakından izliyorlar. Geleneksel olarak bir yükseliş olayı olarak kabul edilen golden cross, 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde yükselen 50 günlük hareketli ortalama geçişini içerir. Trader ve analist Rekt Capital şu açıklamayı yaptı:

Yeni Golden Cross’a sadece 3 gün kaldı!

Dört saatlik grafiğe işaret ederek,  Rekt Capital, Bitcoin (BTC)’in daha uzun vadeli bir aralıkta bir kırılmayı “doğruladığını” ekledi. Bununla birlikte, satıcılar psikolojik olarak önemli 50 bin dolarlık bölgeden önce sıraya girerken, 47 bin doların hala kırılması gereken çok önemli bir seviye olmaya devam ediyor.

Bitcoin ve kripto para sektörü politik baskı altında

KriptoArena’nın bildirdiği gibi, önümüzdeki günlerde kripto para piyasası sorunlar yaşayabilir. Salı günü, vergi prosedürleriyle sektöre büyük bir darbe vurabilecek bir yasa tasarısının hayata geçmesi bekleniyor. Tasarının nihai şekliyle ilgili endişeler hafta sonu hissiyatı etkilemedi, ancak Bitcoin ivme kazanmaya devam ettikçe, başlangıçta Mayıs fiyat çöküşünde kaybettiği zemini geri kazandı. Birleşik Krallık merkezli borsa CoinCorner’ın CEO’su Danny Scott Pazar günü şunları söyledi:

Hükümete,  Bitcoin (BTC)’in ne kadar önemli olduğunu göstermenin zamanı geldi. Altyapı yasa tasarısının yol açabileceği tehlikenin farkında değiller. Kamu bunu önemsiyor ve savaşmaya hazır. Bankayla ilgili bir kural olsa umurlarında olmaz. Bitcoin dünyayı değiştiriyor. Sonuç ne olursa olsun çok önemli.

Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini: Teknik Analiz ve Kritik Seviyeler!
 

Genel olarak, Bitcoin gün içinde yüzde 4.85 arttı ve haftalık kazançlar yazı yazılırken yüzde 19,1’de kaldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku