Bitcoin kritik 10 bin dolar seviyesinde mücadele ediyor… CME açığı kapandı mı?

0 1

 Çok sayıda analist Bitcoin fiyatının CME açığını 9 bin 600 ABD Doları ile kapattığına inanıyor.

Bitcoin dibe vurmuş olabilir ve bu nedenle yeniden bir yükseliş eğiliminin eşiğinde olabilir.

Kripto piyasası için kabus dolu günlerin ardından Bitcoin (BTC) fiyatı 10 bin dolarlık kilit seviyenin üzerinde kaldı. Sonuç olarak bazı analistler kripto para biriminin dibe vurmuş olabileceğini belirtirken diğerleri daha fazla keskin bir düşüş olasılığını göz ardı etmedi.

CNF tarafından bildirildiği üzere uzmanlar düşüşün üç ana nedenini gösterdi. İlki yerel yetkililer tarafından Güney Kore borsası Bithumba yapılan baskın. Sonuç olarak bu haberin Güney Koreli yatırımcılar arasında yarattığı belirsizlik piyasayı etkilemiş olabilir. Diğer bir neden de Bitcoin geleneksel piyasalar ve altın arasındaki varsayılan korelasyondur.

Bitcoinin gerilemesinden önce borsa ve metal piyasası da güçlü bir düzeltme gösterdi. Bu anlamda günlük yatırımcı SalsaTekila önümüzdeki hafta için aşağıdakilere dikkat çekti:

Geleneksel piyasalar salı günü yeniden açıldı ve geçen hafta BTC’nin aşağı yönlü hareket etmesine neden oldu. O zamana kadar yön kumarını seçmeyeceğim. 

Bu arada ABD dolarının toparlanması da Bitcoinin çöküşüyle ​​ilgili spekülasyonun bir parçasıydı. Ancak Josh Rager gibi analistler CME vadeli işlem sözleşmelerindeki boşluk nedeniyle Bitcoinin düşmüş olabileceğine dikkat çekti. Bitcoin bu boşlukları kapatma eğilimindedir ve Rager 9 bin 665 ila 9 bin 925 dolar arasında bir kapanış arıyordu. Ragerın da belirttiği gibi BTC artık boşluğu kapatmış olabilir:

CME Bitcoin Vadeli İşlemler farkı fiyat 9665 $ a kadar düşmediği için “keşfedildi”. Ancak fiyat vadeli işlemler grafiğinde 9905 $ lık boşluğa girdi. Boşluklar ne olursa olsun spekülasyondur ancak bunun bir dip için yeterince iyi olduğunu düşünmek isterim. Zaman gösterecek…

Bitcoin için en kötüsü bitti mi?

Bitcoinin mevcut fiyat performansı şimdilik Ragerın analizi doğrultusunda gerçekleşti. Operatör Byzantine General takipçilerine Bitcoin ve Ethereum için dip satın almalarını tavsiye etti. Öte yandan analist Teddy Bitcoinin “panik destek seviyesini” koruduğunu söyledi. Teddy yatırımcıların “bu konuda rahatlayabileceklerini” belirtti ve 11 bin 700 doları Bitcoin makro trendinde ana direnç seviyesi olarak işaretledi.

 Bir başka ünlü yatırımcı Credible Crypto Bitcoinin son fiyat hareketiyle ilgili rahatlamayı ifade etti. Analist “en kötüsünün bittiğini” belirtti ve BTC için 10 bin 650 dolar olarak olası bir hedef belirledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku