Bitcoin Kredi Kartlarını Ortadan Kaldırabilir mi?

0 0

Finans şirketi Combinatorın kurucu ortağı Paul Graham son tweetinde kredi kartı şirketlerinin gerek kart ücretleri ve masraflar gerekse de müşteri ilişkileri konusunda düzenlemeler yapmazlarsa geleceklerinin parlak olmayacağına inanıyor.

Tüm zamanların en başarılı girişim uzmanlarından biri olan Graham bu eşitsizlik ve belirsizliklerin halkı kripto para birimlerine doğru iteceğine inanıyor.Graham kripto para birimlerinin kredi kartlarını “nihayetinde ortadan kaldırabileceğini” belirtti:

Olası gelecek senaryosu: Kredi kartı şirketleri kime hizmet edip etmeyecekleri konusunda giderek daha seçici hale geliyor ve bu halkı para işlemlerinde kripto para birimini kullanmaya yönlendirecek. Kredi kartlarının sonu  geliyor.

Grahamın yorumu kredi ve banka kartı piyasasının kümülatif yüzde 90ından sorumlu olan iki şirket olan Mastercard ve Visanın bu hafta başlarında önemli bir kaç internet sitesinden ödemeleri kabul etmemeye karar vermesinden sonra geldi.

Söz konusu web siteleri bu hareketi kendileri için “haksız ve ve büyük bir darbe” olarak nitelendirdi. Son dönemlerde PayPal ve Visa gibi ödeme şirketleriyle anlaşmazlık yaşayan şirketler Bitcoin ve Litecoini kabul etmeye karar verdi. Daha önce bildirildiği üzere Bitcoin Kasım ayının sonlarında tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarken Mastercardın piyasa değerini aştı.Önceki boğa piyasasının zirvesinde lider kripto para birimi en büyük elektronik ödeme işlemcisi olan Visayı da geride bırakmayı başardı ancak bu sefer bu başarıyı henüz elde edemedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku