Bitcoin Kısa Vadeli Boğa Modelinden Çıkıyor! İşte Sıradaki Seviyeler

384

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in, şu anda yukarı yönlü hareketine devam edebilmek adına kısa vadeli bir alçalan kama formasyonundan çıkabilmek için üçüncü girişimini yaptığı görülüyor.

Bitcoin grafiğinde alçalan kama formasyonu görüldü

Bitcoin, 30 Temmuz tarihinde 24,669 dolar seviyesine ulaşmasından bu yana düşüler gerçekleştiriyor. Analistlere göre, aşağı yönlü hareketinin şimdiye kadar azalan bir kama formasyonu içinde tutulduğu belirtiliyor. Azalan kama formasyonunun normalde bir yükseliş modeli olarak kabul edildiği, yani çoğu zaman kırılmalara yol açtığı bilinmektedir.

 

2 Ağustos tarihinde, fiyat 22.650 dolar fiyat seviyesinde 0,5 Fib geri çekilmesi ile destek seviyesinde bir toparlanma yaşadı.  Toparlanmanın ardından yukarı doğru hareket ederek yatay bir destek alanında yer aldığı görülüyor. Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Analistler, BTC’nin şu anda azalan direnç çizgisinin üzerine çıkma girişiminde bulunduğunu söylüyorlar. BTC’nin kama formasyonundan kopması sonucunda, en yakın direnç alanına muhtemelen 23.650 dolardan ulaşılacaktır. Bu fiyat hedefi, 0,5 Fib geri çekilme direnç seviyesi olarak bildirilmektedir.

Analistler, Fib geri çekilmesinin bu seviyeye gerilemesiyle düşüş yaşanacağını belirtiyorlar

BTC’nin altı saatlik grafiğine bakıldığında ise, 19 Haziran’dan bu zamana kadar yükselen bir destek çizgisinin üzerinde işlem gördüğü bildiriliyor. Bu destek çizgisinin en son 26 Temmuz tarihinde toparlandığını göstermektedir. Ardından, 30 Temmuz tarihinde yukarıda belirtilen 24.669 dolar seviyesine doğru ilerlemesine yol açtı.

Kripto para analistlerine göre başlangıçta Bitcoin, 23.750 dolar seviyesindeki alanın üzerine çıkmış gibi görünüyordu, ancak o zamandan sonra seviyesinin altına düştü. Analistler bu durumun BTC’de yalnızca bir sapma oluşturduğunu söylüyorlar. Bu nedenle, ana yatay direnç alanı şimdi daha önce ana hatlarıyla belirtilen Fib desteğinin biraz üzerinde 23.750 dolar seviyesinde yer alıyor. En olası senaryoya göre ise dalga sayısının, Bitcoin’in beş dalgalı bir yukarı hareketinin üçüncü dalgasına başladığını gösteriyor. Üçüncü dalganın genellikle beş dalganın en büyüğü olmasından kaynaklı olarak analistler, eğer rakamlar doğruysa önemli bir artış beklenebileceğini söylüyorlar.

Grafiklerde yer alan alt dalga sayısı siyah olarak gösterilir. BTC fiyatının ikinci alt dalgayı tamamladığını ve ardından benzer şekilde büyük bir üçüncü alt dalganın izleneceğini gösteriyor. Kripto para analistleri grafiğe bakıldığında 1-2/1-2 dalga oluşumu gibi göründüğünü, ancak yükselen destek çizgisinin ve 0,618 Fib geri çekilme destek seviyesinin 22,230 dolar seviyesine gerilemesinin bu belirli dalga sayısını geçersiz kılacağını belirtiyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak beincrypto
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku