Ağustos Ayında Bitcoin ve Kripto Para Piyasaları Hangi Yöne Kırılacak?

312

Hatırlayacağınız üzere kripto para piyasalarının önde gelen kripto para analistleri geçtiğimiz Temmuz ayı hakkında beklenti içinde değillerdi ve Temmuz ayında birçok kripto para birimi ve lider kripto Bitcoin güzel yükselişlere tanık oldu. Peki, Ağustos ayında Bitcoin ve kripto para piyasaları hangi yönde ilerleyecek? İşte uzmanların yorumları…

Analistler, Bitcoin ve diğer altcoin’lerin Ağustos ayındaki performansı için tahminlerde bulundu!

Kripto para piyasalarının önde gelen uzmanlarına göre geçtiğimiz ay kripto para piyasasında mevcut olan ufak yükselişler, Ağustos ayında da yaşanabilir. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kripto para analistlerine göre önümüzdeki günlerde daha yüksek dipler oluşturarak, durumu uzun vadeli bir boğa koşusuna çevirebilir. Öte yandan 23.500 dolarlık direnç alanının üzerinde Bitcoin fiyatı hızla yükseldi. Fiyat 24.000 doların üzerinde ikna edici bir hamle yaptı ve hatta 24.500 doların üzerine çıktı. Ardından lider kripto para birimi BTC, 25.000 dolarlık direnç seviyesine doğru doğrudan bir hamle yapma girişiminde başarısız oldu.

Bunlara Dikkat: İşte Bitcoin (BTC)'i Baskılayan Faktörler!

Piyasa Temmuz ayında güç gösterirken, daha önce kriptoarena.com olarak da belirttiğimiz gibi Bitcoin yüzde 27 kazanarak dokuz aydaki en büyük yükselişini kaydetti. Bitcoin’in Haziran kayıplarının kısmi bir toparlanması bile etkisizdi. Ancak, son 1,5 aydır temkinli bir fiyat toparlanması yaşanıyor. Uzmanlara göre geçtiğimiz hafta 200 haftalık hareketli ortalamanın altına bir düşüş, tarihsel bir anormallik olarak görüldü ve kripto para birimlerinin uzun vadeli yükseliş eğilimi hakkında şüphe uyandırdı. Geçen haftanın kapanış fiyatı 200 haftalık hareketli ortalamanın üzerindeydi.

Analistlerin öngördüğü ilk senaryo 30 bin dolar seviyesi!

Bir diğer yandan kripto para uzmanlarına göre Ağustos ayı, Bitcoin için sezon açısından Temmuz ayına göre daha az elverişli geçebilir. Son 11 yılda, Bitcoin ayı yalnızca beş kat daha yüksek ve altı kat daha düşük yaparak bitirdi. Ortalama artış yüzde 26 seviyelerindeyken, ortalama düşüş ise yüzde 15 seviyelerinde bulunuyor. Uzmanların öngördüğü ilk senaryo ise, BTC’nin Ağustos ayını yaklaşık 30 bin dolar seviyelerinde bitirebileceği yönünde ve sadece iki ay içerisinde Haziran ayında yaşanan düşüşleri telafi edebilir. Analistlerin öngördüğü bir diğer durum ise BTC’nin 20 bin dolar seviyelerinde takılı kalması olarak açıklanıyor.

Uyarı: Bitcoin Büyük Bir Risk Altında! Bu Metriklere Dikkat

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, Mayıs ve Haziran aylarında başarısız işletmelerin varlıklarını sattıktan sonra, kripto para piyasasının zirvesine ulaştığını düşünüyor. Ona göre, neredeyse tüm DeFi protokolleri, finansal krizin zirvesinde bile verimli bir şekilde çalıştı, ancak merkezi kredi bağlantılı şirketler başarısız oldu. Diğer yandan lider kripto para birimi BTC fiyatı ise anlık olarak 22,771.42 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coinpedia
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku