140 Milyon Sterlinlik Bitcoin İçin Hazine Avı Başlatıldı!

206

Daily Mail UK tarafından bildirilene göre, 149 milyon sterlin değerinde lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) içeren sabit diskini fırlatan bilgisayar uzmanı olan James Howells, şimdi bir çöp sitesinde arama yapmayı planladığı duyurdu. Bilgisayar uzmanı, 10 milyon sterline mal olacak kayıp sabit diski araması için bir hazine avı düşünüyor. Howells’ın, 2013 yılında lider kripto para biriminin ilk aşamalarında başarıyla 8 bin Bitcoin madenciliği yapmasının ardından, sabit diski yanlışlıkla attığını ifade etti.

Sabit disk içerisindeki tutarın eşit olarak dağıtılacağı belirtildi

Howells, sabit disk bulunduğunda/bulduğunda, gelirlerin yüzde 10’unu Newport şehrini bir kripto merkezine dönüştürme girişimi adına değerlendireceğini söyledi. Hazinenin yalnızca yüzde 30’unu kendisi için tutacağını ve geri kalanını ise kurtarma ekibi, yatırımcılar ve bölgede yer alan diğer hayır kurumları arasında eşit olarak dağıtılacağını da sözlerine ekledi.

Hazine avına katılanlar arasında ise, çöplük kazısı, çevresel atık yönetimi ve veri kurtarma uzmanlarının yer aldığı belirtiliyor. Bunlara ek olarak, konumun kimsenin cihazı almaya çalışmamasını sağlamak adına çevrede devriye gezen robot Spot köpekler tarafından da korunmakta olduğu belirtildi. Sabit diski bulabilmek adına çöpleri kazmak için yerel toplayıcılarla birlikte Yapay Zeka (AI) ile çalışan bir makine getirileceği söyleniyor.

149 milyon sterlin değerinde Bitcoin bulunan diski bulmak için ekip kuruldu

Bilgisayar uzmanı James Howells konu ile ilgili şunları söylüyor:

Finansman güvence altına alındı. Bir Yapay Zeka (AI) uzmanı getirdik. Teknolojileri, bir sabit disk aramak adına kolayca yeniden eğitilebilir. Ayrıca ekip içerisinde bir çevre ekibimizde bulunuyor. Temel olarak, hepimiz bir araya geldiğimizde bu görevi çok yüksek bir standartta tamamlayabilecek çeşitli uzmanlıklara sahip, çeşitli uzmanlardan oluşan çok yönlü bir ekibe sahip olduğumuzu görüyoruz.

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Howells, diski kaybettiği dönemden bu yana neredeyse on yıl geçmesinden kaynaklı olarak, kaybolan sabit diskin geri kazanılabileceğine dair bir kesinlik olmadığı belirtiyor. Bu sebepten dolayı ise kendisi tüm masrafları üstlenmek için büyük bir taahhüt altına girmek zorunda. Ancak, sabit diskin bulunup kurtarılması halinde, sahibi ve diğer tüm görev alan uzman ve destekçilerin beklenmedik bir servetin içinde oldukları aktarılıyor. Ancak net miktarın ne olduğu henüz tam bilinmemekle birlikte, ne kadarlık bir kazanç çıkacağı da henüz net değil. Bunun sebebi ise, lider kripto para Bitcoin’in fiyatında meydana gelen oynaklıktan kaynaklandığı belirtiliyor. BTC fiyatının önümüzdeki süreçte hangi yöne doğru kırılacağı kesin olmamakla birlikte, disk içerisindeki tutarı etkileyeceği ise kesin.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecryptobasic
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku