200 Bin Dolar Ufukta: Bitcoin (BTC) Şubat’ı Stok Akış Model Fiyatının Yüzde 26 Üzerinde Kapattı

0 82
Bitcoin, BTC fiyatının sonunda 200 bin dolar’a ulaşacağını öngören popüler Stok Akış (S2F) modelini geride bırakıyor.
S2F modeli, iki ana faktörü hesaba katarak Bitcoin’in uzun vadeli fiyat eğilimini tahmin eder, yani piyasaya giren yeni çıkarılan coinlerin miktarına (akış) karşı var olan BTC miktarı (stok).

 S2F’ye Göre, Bitcoin, 200 Bin dolar’a Yaklaşıyor

S2F hesaplamalarına göre, S2F modelinin doğru işlemesi açısından, Bitcoin’in fiyatı şu anda yaklaşık 36.851 dolar civarında olmalı.
Son boğa döngüsü ve Bitcoin’in güçlü ivmesi nedeniyle, BTC / USD şu anda yaklaşık 49 bin dolar seviyesinde ve bu, S2F tahmininin oldukça üzerinde.
”The Bitcoin Standard” adlı kitabın ünlü yazarı Saifdean Ammous, Bitcoin’in iki yıldan uzun bir süre önce yaratılan S2F modelinden nadiren ayrıldığını vurguladı.
S2F modelinin bugüne kadarki doğruluğu, piyasanın kıtlığı ve artan talebe dayalı olarak Bitcoin’in değerini tanıdığını gösteriyor. Dahası, Bitcoin’in, değer kaybına uğrayan ABD dolarına karşı değer önermesini ve akışta programlı düşüşü (yani Bitcoin halving’leri) vurguluyor.
Ammous şunları söyledi:
 
“PlanB bu modeli iki yıl önce piyasaya sürdü. Son iki yılda Bitcoin’de ve dünyada olan her şeyden sonra bile, Bitcoin piyasa fiyatı modelin öngörülen fiyatından 1 standart sapmadan fazla sapmadı.”
 

Plan B: Hiç Şüphem Yok

 
Daha önce bildirdiği gibi, S2F yaratıcısı PlanB, modele göre Bitcoin’in fiyatının Aralık 2021’e kadar 100 bin dolar’a ulaşacağından hiç şüphesi olmadığını söyledi.
2020’nin ortalarında PlanB, Bitcoin’in gelecek yılın Aralık ayına kadar 100 bin ila 288 bin dolar arasında herhangi bir yere ulaşacağını söyledi:
 
“İnsanlar hala modelime inanıp inanmadığımı soruyor. Açık olmak gerekirse: Bitcoin S2FX’in doğru olduğundan ve Bitcoin’in Aralık 2021’den önce 100 bin ila 288 bin dolar ‘a dokunacağına dair hiçbir şüphem yok. Aslında, arz sıkıntısının gerçek olduğunu doğrulayan yeni verilerim var. Bence, 2021 muhteşem olacak. Söylediklerim, finansal tavsiye değil! “

BTC, USD M1’den Daha Fazla Kullanılıyor

Önde gelen analist Willy Woo’ya göre, Bitcoin’in parasal hızı M1 USD’den daha yüksek.
Bu basitçe Bitcoin’in ABD doları ile harcamak için kullanılan miktardan daha fazla değer taşıdığı anlamına gelir.
 Böyle bir eğilim, Bitcoin’in, yerleşik bir varlığa dönüşürken eşzamanlı olarak bir değer ve bir değer deposu transfer etme aracı olarak aktif olarak kullanıldığını gösterir. Woo şunları ekledi:
“Bitcoin’in parasal hızı artık M1 USD’den daha yüksek. M1, mal satın almak için kısa vadeli hesaplarda tutulan USD’dir; hiçbiri hareket etmiyor. BTC, harcamak için sahip olduğumuz paradan daha fazla hareket ediyor. BTC uzun vadeli yatırım içindir. “
Şu anda, Bitcoin bir değer deposu ve enflasyona karşı korunmanın bir yolu olarak görülüyor. lider kripto para biriminin bir ödeme aracı olarak benimsenmesi, muhtemelen ikinci bir ana akım benimseme ve kullanım dalgasını katalize edecektir.
Bu noktada, Bitcoin’in değeri daha da hızlanabilir ve yaklaşık üç yıl içinde bir sonraki blok ödül yarılanma gerçekleştiği için S2F modeliyle birlikte hareket ederek BTC fiyatını S2F eğrisinin daha da yukarı taşıyabilir.
Bitcoin, mevcut ve geçmiş boğa döngüleri sırasında birçok kez olduğu gibi, fiyatta hala büyük düzeltmeler görebiliyordu. Ancak BTC / USD kısa vadeli sapmalar aralığında kaldığı sürece S2F modeli hala geçerli olacaktır.
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku