Bitcoin kara para aklamadan aklandı

0 2

Yeni yayınlanan bir rapor Bitcoinin kara para aklamaya yasal paraya nazaran 800 kat daha az katkı sağladığını ortaya koydu.

Araştırma firması Messari tarafından yayınlanan yeni raporda kripto paralarin kara para aklama gibi yasa dışı suçlarda kullanım oranının sanılanın aksine oldukça düşük oranda olduğuun gösterdi.

Messarinin yayınladığı raporda darknette her Bitcoinin yalnızca 1 dolarının harcandığı belirtilirken bu oranın yasal parada 800 dolar olduğu tespit edildi.

Şirketten yapılan açıklamada söz konusu raporun kripto paralara yönelik kara para aklama ve yasa dışı faaliyet suçlamaları doğrultusunda hazırlandığı belirtildi.

Kara para aklamada kullanıldığı gerekçesiyle finansal istikrar için risk oluşturduğu belirtilen Bitcoinin bu yöndeki kullanımının oldukça göz ardı edilebilecek seviyede çıkmasına karşın siyasetçiler kripto paraların büyük risk oluşturduğunu öne sürüyor.

Temsilciler Meclisi üyesi Brad Sherman Facebookun kripto parası Librayı terör saldırıları ile aynı seviyede tehdit olarak gördüğünü söylemişti.

ABD Başkanı Trump ve ABD Hazine Bakanı Munchin de kripto paralara ilişkin olumsuz görüş ortaya koymuştu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku