‘Bitcoin’in ivmesi şiddetlenebilir’ dedi… Nedenini böyle açıkladı

0 0

Kripto para araştırma şirketi Arcane Research’ün son piyasa raporunda Bitcoin fiyatının iyi bir çıkış yakalayabileceği ifade edildi. Bu NVT oranının fiyatta hızlı bir büyüme görülebilecek seviyeye doğru yükselmesine dayandırılıyor.

MEHMET ÇOBAN’IN BİTCOİN YORUMU İÇİN TIKLAYIN

NVT İşlem için Ağ Değeri anlamına geliyor ve bu oran Bitcoin ağında aktarılan değere göre Bitcoin fiyatını ölçüyor. Bu bir şirketin piyasa değerinin şirketin iş hacminin kaç katı olduğunu gösteren fiyat satış oranına benzer.

Son üç yılda 10un üzerinde bir NVT oranı güçlü ve hızlı bir fiyat artışının habercisi oldu. Bu hem 2017 2019 hem de 2020de görüldü. 12nin üzerindeki bir NVT oranı yerel bir zirvenin işareti olabilir. NVT oranı son zamanlarda 10un üzerine çıktı ve şimdi bundan sonra bir yükseliş eğilimi olup olmayacağını merak ediyor.

Bitcoin fiyatı ve NVT oranındaki değişim

Arcane Research “Fiyatın artmaya devam edebilmesi için ağ trafiğinin artması gerekiyor. Neyse ki dolar cinsinden ağ trafiği keskin bir şekilde artıyor ” notunu da düştü.

Aynı raporda dikkat çeken bir diğer bulgu son zamanlarda küçük piyasa değeri olan altcoinlerin diğerlerinden daha iyi performans göstermeye başlaması. Mayıs ayının başından bu yana küçük altcoinler yüzde 10a yaklaşırken bu Bitcoinde yüzde 8 piyasa değeri açısından büyük altcoinlerde yüzde 35 ve orta seviye altcoinlerde yüzde -116 oldu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku