Bitcoin, Intel ve CocaCola ya fark attı

0 0

Kripto para birimi piyasalarındaki büyük bir yükseliş eğiliminin ortasında Bitcoinin piyasa değeri Intel ve Coca-Cola gibi şirketleri geride bıraktı.

Temmuz 2020 sonundaki yükseliş BTC piyasa değerinin 200 milyar doları geçmesinin yolunu açtı. Coin 360 verilerine göre haber yazımı sırasında en büyük kripto para birimi olan Bitcoinin piyasa değeri 207 milyar dolardan fazla iken bugün erken saatlerde kaydedilen 222 milyar dolar ile günlük en yüksek rekorunu oluşturdu.

Bu doğrultuda Bitcoin şu anda piyasa değeri açısından Intel ve Coca-Cola gibi büyük küresel şirketlerin hisselerinden daha değerli olarak kayda geçti. Makro trendlere göre 31 Temmuzda Intel 203 milyar dolar ve Coca-Cola 202 milyar dolar piyasa değeri ile kapandı.

Bitcoin yedi günlük piyasa değeri tablosu                                                                                                Yedi günlük BTC piyasa değeri

Intel son günlerde ani bir satış yaşıyor

Küresel teknoloji şirketi Intel son günlerde piyasa payında belirgin bir düşüş gördü. Şirketin piyasa değeri 22 Temmuzda 259 milyar doların altına düşerek 24 Temmuza kadar 45 milyar dolar kayıp yaşadı.

Intel piyasa değeri açısından ilk kez BTCnin arkasında kalmıyor. 2017 yılında Intelın piyasa değeri 220 milyar dolarda iken BTC 300 milyar doları aşkın bir performans gösterdi.

Intel tüm zamanların piyasa değeri tablosu
                                                                              Tüm zamanların Intel piyasa değeri tablosu

Coca Cola 200 milyar doların altında

Coca Cola bu yılın başlarında büyük bir satış gerçekleştirmekle birlikte pandemi sebebiyle Mart ayında 90 milyar dolar kaybetti. Bunun sonucunda otuz yıl içerisinde üç aylık en büyük düşüşünü yaşadı.

Bitcoin ise bu yıl Ocak ayından bu yana % 40 artışla 80 milyar dolardan fazla yükseliş eğilimi gösterdi. En büyük kripto para birimi olan BTC 2 Ağustosta 12.000 doları geçerek 2020 yılının en yüksek seviyesine ulaştı.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku