Bitcoin in yükselişe hazır olduğunu gösteren 3 trend

0 0

Bitcoin 11.400 Dolarlık Cuma günkü en düşük seviyeden bu yana hafif bir iyileşme gördü. Varlık şu anda bu makalenin yazımı itibariyle 11.600 Dolardan işlem görüyor ancak BTC hala geçen haftanın 12.500 Dolarlık zirvesinin yaklaşık 900 Dolar altında yer alıyor.

Kripto para biriminin bir dizi olumlu teknik eğilim oluştuğunda yakında daha da yükselebileceği öngörülüyor. Bununla birlikte bu teknikler Bitcoinin 12.500 Doların üzerinde yeni bir yıl ayarlamaya hazır olduğunu göstermiyor.

Bitcoin yakında üç pozitif teknik sinyal şeklinde yükseliş eğilimi gösterebilir

Bir analist Bitcoinin Pazartesi günkü en yüksek seviyelerden 1000 Dolar civarında geri çekildikten sonra tekrar yükselme yaşanacağını gösteren üç önemli işaret olduğunu söyledi.

1. Bitcoin geleneksel olarak bir yükseliş grafiği modeli olan alçalan takoz modelinin üzerinde kırıldı.

2. Altı saatlik MACD temel BTC fiyatı ile yükseliş eğilimi oluşturdu.

3. “Willy” göstergesi BTCnin aşırı satıldığını gösterdikten sonra düşük seviyelere sıfırlandı.

Kripto yatırımcısı JB (Twitterda @blackswan0815) tarafından yapılan bir analizle son birkaç aydaki BTCnin fiyat hareketinin grafiği

Daha uzun bir konsolidasyon eğiliminin parçası

Bu kısa vadeli kurulum başarılı olsa da birçok analist Bitcoinin önümüzdeki günlerde belki de haftalarda mevcut aralıkta konsolide olacağı konusunda hemfikir görünüyor. Bu Bitcoinin makro boğa trendinde olmadığı anlamına gelmemekle birlikte analistler kripto para biriminin durulması gerektiğini söylüyor.

Bir yatırımcı 21 Ağustosta aşağıdaki grafiği paylaşarak Bitcoinin Mayıs ayının en yüksek seviyelerinden sonra konsolidasyonda en son görülen Göreceli Güç Endeksine karşı aynı günlük düşüş farkını oluşturduğunu gösteriyor.

Mayıs-Temmuz ayları arasında devam eden konsolidasyon dönemleri de benzer yapılara sahip duruyor.

Tutarsızlığın önemi hakkında yorum yapan yatırımcı aşağıdaki grafiğe atıfta bulundu:

“RSIdeki farklılık Bitcoindeki büyük günlük ayılardaki uyuşmazlık hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? RSI kullanmıyorum ama son konsolidasyon sırasında da bir ayı uyuşmazlığı yaşadık.

Cryptotrader Mayne (Twitterda @Tradermayne) tarafından yapılan bir RSI sapma analizi ile yılın başından bu yana BTC fiyat hareketi grafiği

BTC son tutarsızlığın oluşmasından sonra aldığı benzer bir yolu takip ederek önümüzdeki ay veya iki ay için 11000 ile 12000 Dolar BTC aralığında konsolide olacağı anlamına gelecek.

Bitcoinin bu konsolidasyondan sonra yükselip yükselmeyeceği ise yüzde yüz bir kesinlik göstermiyor. BTC için ABD dolarında potansiyel bir ralli gibi riskler bulunuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku