Bitcoin fiyatı aralık ayında yeni rekor seviyelere ulaşabilir mi?

0 0

 Bitcoin fiyatı yaklaşık yüzde 15 düşmeden önce çarşamba günü yaklaşık üç yılın en yüksek seviyesine yükselmişti.

 Kripto yatırımcıları enflasyona karşı güvenli bir liman olarak algılanması ve ana akım benimseme beklentileriyle yönlendirilmesi sayesinde Bitcoin fiyatında daha yüksek güçlü bir harekete tanık oldu.

Dünyanın en büyük kripto para birimi bugüne kadar yaklaşık yüzde 150 arttı ve koronavirüs salgınının ardından Mart seviyelerine göre yaklaşık yüzde 360 arttı.

NEMde ticaret şefi Nicholas Pelecanos “Piyasa yapısı ve güçlü temellerin bir karışımıyla hareket eden Bitcoin artık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı günler içinde olabilir” dedi.

Pelecanos “Bu yükseliş fiyat hareketinin altında bu yılın başlarında Fedin yürüttüğü muazzam para basma kampanyalarından bu yana Wall Streeti ele geçiren enflasyondan korunma anlatısı yatıyor” dedi.

Bitcoinin bu yılki yükseliş trendi koronavirüs salgınının etkilerini hafifletmek için dünya çapındaki hükümetlerin ve merkez bankalarının benzersiz teşvik önlemlerinin bir sonucu olarak riskli varlıklara yönelik güçlü talepten kaynaklandı.

Analistlere göre aile ofisleri de dahil olmak üzere yatırımcılar Bitcoini benzeri görülmemiş bir teşvikten kaynaklanabilecek gelecekteki enflasyona karşı bir koruma olarak gördü.

Ayrıca Bitcoin fiyatındaki artışın neredeyse yarısı PayPalın geçen ay yaptığı duyuru sayesinde online ödeme şirketinin Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin ticaretini kendi platformunda açacağını söyledi.

Teknik analiz: Sağlıklı bir düzeltme

AvaTrade piyasa baş analisti Naeem Aslam Bitcoin fiyatı Perşembe günü keskin bir şekilde düzeldikten sonra müşterilere gönderilen bir notta “Endişelenmeyin bu sağlıklı bir düzeltme” dedi. Geri çekilme büyük olasılıkla fiyat hareketindeki son artış göz önüne alındığında kar elde etmenin bir sonucudur.

BTC / USD fiyatı Pazartesi Salı ve Çarşamba günlerindeki kazançları sildikten sonra hafta içi yaklaşık yüzde 8 daha düşük işlem görüyor. Bu düzeltme kısa vadeli yatırımcılara Bitcoin satın alma şansı sunmak için yüzde 382 Fibonacci geri çekilmesinin bulunduğu 15.900 $ a kadar uzayabilir.

Daha iyi seviyeler ve risk / ödül arayanlar alıcılar Yeni Yıldan önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmaya kararlı göründüklerinden geçen yılın en yüksek seviyesi olan 13.850 $ a potansiyel bir düzeltme beklemeyi tercih edebilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku