Bitcoin in piyasaya etkisi

0 0

Kripto para piyasası en büyük dijital varlık olan Bitcoin tarafından bir düzeltme aşaması ile yönetildi. Bitcoinin olumsuz tablo sergilemesi ile birlikte yatırımcılar endişe duymaya başladı.

Yatırımcıların endişe ve korkusu altcoin piyasasına da yansıdı.

Bitcoin yükselişi ya da konsolidasyon aşaması sırasında bu küçük ve orta sermaye varlıklar olağanüstü bir büyüme kaydetti. Bununla birlikt en iyi performans gösteren bu endeksler geçen hafta en kötü performans gösteren endekslere dönüştü.

Piyasa satışları sırasında tarihsel olarak gözlemlendiği gibi Bitcoin en tutarlı performans gösteren varlıklardan biri oldu. Coinmetrics verileri Bitcoinin % 11.9 oranında düşmesine rağmen diğerlerine göre daha iyi performans gösterdiğini bildirdi. Bitcoin aynı zamanda %169luk bir düşüş kaydeden ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereuma katıldı.

Küçük sermaye varlıkları veya Bletchley 40 Endeksi YTDde % 150lik bir kazanç ile 2020nin en iyi performansını gösterdi. Ağustos ayını % 51 getiri ile sonlandıran küçük hacimli varlıklar diğer endekslerden büyük ölçüde daha iyi performans gösterse de Eylül ayında %23.8lik değerini kaybetti. Orta sermaye varlıkları CMBI Ethereum Endeksi ile benzer bir kayıp yaşadı.

BTC ve altcoinler arasındaki güçlü korelasyon göz önüne alındığında kripto piyasası BTCye göre hareket etme eğilimi gösteriyor. Bununla birlikte en az değişken kripto BTC olduğundan dolayı son düşüş fiyatı altcoinler kadar zorlamadı. BTC ve altcoinler arasındaki korelasyonun darbe alması aşağı yönlü eğilim sürdükçe altcoinlerin değerini kaybettiğini gösterdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku