Bitcoin Hash oranının artışı, BTC nin daha fazla kazancına işaret ediyor

0 0

Madenciler BTC madenciliğinin karlılığı diğer SHA-256 kripto para birimlerine kıyasla yüksek kaldığı için faaliyetlerini artırmaya devam ediyor. Diğer bazı faktörler Bitcoin hash oranında devam eden artışlara işaret ediyor.

Bitcoin Hashrate Fiyatı Takip Ediyor

Bitcoin fiyatları madenciliğin karlılığını belirlediği için ”Hash oranı fiyatı takip ediyor” madenciler arasında yaygın olarak kullanılıyor. Fiyatların düşmesi ile madenciler tarafından kapanan makineler fiyatların yükselmesi ile açılıyor.

Bitcoin toplam madencilik hash oranı BTC fiyatlarındaki düşüşe rağmen geçen hafta saniyede 150 exahashın üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bununla birlikte son zamanlarda 150 EH/slik bir ATH seviyesine kadar olan hash oranı artışı BTCnin % 24 oranında keskin bir şekilde düşmesine neden oldu. Bu davranış madencilerin daha fazla fiyat artışından emin olduklarını gösteriyor.

Bitcoin madenciliği konusunda uzman olan HASHR8 çalışanı Thomas Heller “Bitcoin madenciliğinin en yaygın modelleri karlı. Madencilerin büyük miktarlarda S9 topladığını bile gördüm daha ucuz güce sahip olanlar onları verimli bir şekilde çalıştırabiliyor” açıklamasını yaptı.

Bitcoin fiyatı şu anda Mayıs ayındaki halving döneminden önceki yaklaşık 10.000 Dolarlık seviye ile eşdeğer seviyede yer alıyor. 1 Eylülde 12.475 Dolarlık bir zirveye yükseldi. Ağustosta çoğu için fiyatlar 11.000 Doların üzerinde kalırken madencilerin vadeli işlem ve opsiyon sözleşmelerine girerek maruziyetlerini korumalarına izin veriyor.

Bitcoin hashrate chart by Glassnode                                                                    Bitcoin hashrate tablosu

Bitmain ve Whatsminer makinelerinin yeni modelleri için teslimat programı da hızla yaklaşıyor.

Heller “Yılın başlarında makine satın alan insanlar şimdi onları kurmak için acele ediyor. Bu nedenle Bitmain ve Whatsminerstan yeni sıkışmalara sahip birçok madenci hashratede bir artışa neden oluyor” eklemesini yaptı.

Btc madenciliğine göre çatallar düşüş sergiliyor

Bitcoin madenciliği çoğu Bitcoin çatalları olan rakip SHA-256 protokollerine kıyasla daha karlı görünüyor. Bitcoin Cash ve Bitcoin SV gibi diğer Sha-256 protokollerindeki fiyat düşüşü BTCden daha sert oldu ve madenciler Bitcoine doğru yöneldi.

Bitcoin Bitcoin Cash Bitcoin SV Bitcoin Vault fiyat karşılaştırma tablosu                                    Karşılaştırmalı Kazançlar Bitcoin (Turuncu) Bitcoin Cash (Pembe) ve Bitcoin SV (Mavi)

Altcoin Ağustos ayında elde edilen 450 Dolar seviyelerinden % 73 ün üzerinde düştü. Ayların başında BTC.com havuzundaki 7-8 EH / slik karşılık gelen artışın doğrudan Minebest ve Mining Citydeki Bitcoin Vault madencilerinden geldiği tahmin ediliyor.

Heller Twitter aracılığıyla “Minebest / Mining City / BTCV hashrate ile ilgili görünüyor. BTCV Mining Citynin bulut sözleşme planları sunduğu Bitcoin çatalıdır ve son birkaç gün içindeki büyük fiyat düşüşü ile madencileri BTCV yerine BTCye yöneltmeleri muhtemeldir ” dedi.

CoinGeckoda Bitcoin Vault / ABD doları fiyat tablosu                                                                               BTCV / USD

Kripto para birimine artan küresel ilgi

ABD Kanada ve Kazakistandaki firmalar ve hükümetler sektöre yoğun ilgi gösteriyor. Kazakistan hükümeti Ekibastuzda 180 MWlık bir madencilik tesisinin kurulmasından başlayarak kripto para birimi altyapısına yatırım yaptığını bildiriyor.

Bu ayın başlarında Amerika Birleşik Devletlerinde halka açık bir madencilik şirketi olan Marathon 1.360 yeni nesil ASIC madencilerinin kurulumunu açıkladı: 700 WhatsMiner M31S+ ve 600 S19 Pro Antminers. Ayrıca fastblockun 3.300 ASIC madencilerinin satın alınmasıyla gelecek yıl bildirilen toplam hashratını on kat artırmayı planlıyor.

Amerika Birleşik Devletlerindeki bir başka önemli madenci olan Riot Blockchain gelecek yıl Haziran ayına kadar Bitmainden 13.100 S9 Pro madencilerinin satın alınmasıyla hashratını dört katı olan 2.000 pH/sye çıkarmayı hedefliyor.

Bitcoin fiyatlarında düşüşün gerçekleşmesi durumunda dahi madenci kapitülasyonu olası görünmüyor. Madencilerin BTCnin geleceği ile ilgili iyimser olduğu görünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku