Bitcoin in makro yapısı, 12.600 Dolar için hazır

0 0

Bitcoin fiyatı 10.600 Dolar aralığında artan satış baskısıyla karşılaştı. Son birkaç gündür işlem gördüğü bu seviye üzerinde alıcılar ve satıcılar kısa vadeli görünümü ile ilgili kontrole sahip olamıyor.

Boğalar dün 10.800 Dolar seviyesine çıktıklarında kontrolü elinde tutmaya çalıştı. Bu seviye fiyatın durarak 10.600 Dolara indiği bir ret ile karşılaştığı noktadır.

Bir analist BTCnin kısa vadede türbülans beklerken orta vadede bir yükselişin olabileceğini belirtti.

BTCde zayıflık belirtileri görünüyor

Bitcoin haber yazımı itibariyle son birkaç gündür işlem gördüğü yer olan 10.650 Dolar seviyesinde % 1in biraz altında işlem görüyor.

Dün ise BTCnin 10.800 Dolar seviyesinde bir ret ile karşılaşması kısa vadeli görünümü için büyük bir yıkım oldu.

Varlığın mevcut işlem aralığı 10.500 Dolar ile 10.800 Dolar arasında yer alıyor. Bu seviyelerin herhangi birinin aşağısında veya yukarısında gerçekleşecek olan kırılma BTCnin kısa vadeli görünümü ile ilgili yatırımcılara bir ışık tutacak.

BTC 12.600 Dolar seviyesine çıkmak için hazır

Bitcoinin yakın vadedeki eğilimi ile ilgili görüşlerini paylaşan bir analist 12.600 Dolar seviyesine kadar orta vadeli bir hareketin yaklaştığını belirtti.
Kendisi BTCnin ilk önce 9000 Dolar bölgesinde bir birikim aralığına girebilme ihtimaline değindi.

“BTC aylık görünümü : Aylık kapanışa göre 12.500 Doların üzerine çıkmadan önce ilk olarak 9000 Dolar aralığında bir birikim görüyoruz ve temel seviyeyi ters çeviriyoruz. Önümüzdeki 6 ay içerisinde 12.600 Dolar seviyesinde kırılma yaşanacak ve şahsen yeni ATHler gördüğümüzü düşünüyorum.”

Kısa vadeli görünümünde türbülans görülen BTCnin orta vadeli görünümü oldukça olumlu bir tabloya işaret ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku