Bitcoin in ivmesinin ardındaki ek faktörler neler?

0 0

Yakın vadede Bitcoinin momentumunu katalize edebilecek iki temel ve makro faktör vardır: piyasalardan ayrılıp bağımsız hareket etmesi ve hareketsiz arz.

Bitcoin yatırımcısı James OBeirnein işaret ettiği gibi BTC Ekim ayında ABD borsasından ikna edici bir şekilde ayrıldı.

Teşvik paketinin eksikliği 2020 seçimini çevreleyen belirsizlik ve COVID-19 vakalarındaki keskin artış nedeniyle ABD borsası istikrarlı bir şekilde düştü. Aynı zamanda BTC güçlü bir şekilde yükseldi ve dijital varlığı çevreleyen duyarlılık önemli ölçüde iyileşti.

CoinMetricse göre en az 1 yıl boyunca tutulan hareketsiz Bitcoin arzı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Araştırmacılar şunları söyledi: “En az 1 yıldır tutulan BTC arzının yüzdesi hiç bu kadar yüksek olmamıştı. Bu özellikle bu metriğin fiyatın yerel düşük seviyelerde olduğu dönemlerde tarihsel olarak zirveye ulaştığı düşünüldüğünde BTC için yükselişe geçiyor. “

Olumlu temellerin makro ve teknik faktörlerin birleşimi iyimser bir yüksek zaman dilimi teknik yapısı ile birlikte büyük bir düzeltici hareket olmadan BTCnin 13 bin 875 $ ı test etme olasılığını artırıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku