Bitcoin’e 14 bin dolarlı seviyelerden sert satışlar gelir mi?

0 0

Bitcoin fiyatı 14 bin dolara doğru ilerliyor ancak yatırımcılar 13 bin 875 dolarlık direncin kısa vadede kritik bir seviye olmasını bekliyor.

Bitcoin fiyatı 13 bin 745 doları aştı ve şimdi bir sonraki ana direnç seviyesine yol alıyor. Traderlar iki ana nedenden ötürü 13 bin 875 doların BTC için bir sonraki anahtar kısa vadeli alanı olduğunu öne sürdüler.

İlk olarak Bitcoin 26 Haziran 2019da 13 bin 970 dolarla zirveye ulaştı. Teknik olarak bir yıldan daha uzun bir süre önce elde edilen önceki zirve satıcılar için hala önemli bir alan olarak hizmet ediyor.

İkincisi teknik analistler Bitcoinin haftalık mum grafiğinin bir sonraki “mantıksal direnç” olarak 13 bin 875 $ gösterdiğini söylüyor.

En önemli faktör Bitcoin fiyatının çok beklenen direnç seviyesine dokunmaya nasıl tepki vereceği ve 2020nin sonuna kadar kısa vadeli performansını sergileyeceği olacak.

Yatırımcılar 14 bin dolar seviyesinin yakınında büyük bir geri çekilme beklemeli mi?

Geçtiğimiz birkaç gün içinde piyasa duyarlılığı coşkulu hale geldikçe Bitcoinde büyük bir geri çekilme çağrıları arttı.

Tarihsel olarak güçlü boğa döngülerinin ortasında bile Bitcoin yükseliş trendini daha da güçlendiren sağlıklı düzeltmeler gördü.

Popüler bir kripto para birimi yatırımcısı olan Edward Morra piyasadan 13 bin 875 dolarlık bir tepki beklediğini söyledi. BTC bu seviyeyi 16 ay önce en son test ettiğinde kısa sürede büyük bir fiyat düşüşü gördü.

Bu kez traderlar sert bir satış beklemiyor. Ancak BTCden ve daha geniş piyasadan güçlü bir tepki bekleniyor. Morra şunları söyledi:

“Yüksek zaman dilimi grafiğinde bu haftalık seviye ~ 13 bin 875 $ sonraki mantıksal dirençtir. 2019 rallisini oldukça sert bir şekilde reddetti ikinci test daha az şiddetli olacak ancak bir tepki olacağına inanıyorum. 19un yüksek seviyesini haftalık arza dönüştürmek dikkat edilmesi gereken bir şey. “

Geçtiğimiz hafta Bitcoin kısa bir süre içinde birçok kilit direnç seviyesini test etti. Yine de seviyeleri kolaylıkla aşarak her birinin üzerinde sağlamlaştı ve istikrarlı bir ralli sergiledi.

Alıcılar için Bitcoin için ideal senaryo 13 bin 875 $ ın üzerine çıkmak ve onun üzerinde sabit kalmaktır. Böyle bir model çok yıllı bir direnç seviyesinin sağlıklı bir şekilde geri kazanıldığını gösterir ki bu çok iyimserdir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku