Bitcoin in hisse senedi piyasa korelasyonu mayıs ayından beri ilk kez sıfıra ulaştı 

0 0

Bitcoin şimdi fiyatını yeni yıllık en yüksek seviyelere fırlatan yoğun bir yükseliş trendine yakalandı ve boğalar şu anda bu yüksekleri daha da artırmayı hedefliyorlar.

Bu güç birçok olumlu haber gelişmesinin bir araya gelmesi nedeniyle ortaya çıktı ve BTCnin borsadan çok daha iyi performans göstermesine olakan sağladı.

Bu son rallinin bir olumlu bir sonucu Bitcoinin borsa ile korelasyonunun sıfıra düşmesi oldu.

Bu korelasyon daha önce fiyat hareketini engellemiş ve önemli bir artış görmesini engellemiştir.

Bir analitik firması şimdi bunun inanılmaz derecede yükseliş gösteren bir gelişme olduğuna dikkat çekiyor

Bitcoin ve tüm kripto piyasası geçtiğimiz birkaç gün ve hafta boyunca muazzam bir yükseliş görüyor ve BTC yükselmeye devam ederken satıcılar da güçlü bir çekiş elde edemiyor.

Her reddedilme yalnızca boğalar tarafından yoğun bir şekilde absorbe edilen hafif satışlar yarattı. Bu alıcıları arasında güce işaret eden olumlu bir işarettir.

Dahası BTC boğaları son zamanlarda muazzam bir gücü katalize ediyor ve Bitcoinin yakın vadede önemli ölçüde daha yüksek seviyeler belirleme yolunda olduğu görülüyor.

Bu Bitcoinin borsa ile olan ilişkisinin sıfıra düşmesine neden oldu ve bu da yükselişe yönelik bir gelişme.

Satın alma baskısı artarken Bitcoin rallisine devam ediyor 

Bitcoin şu anki 13.150 $ lık fiyatıyla % 2nin biraz altında işlem görüyor. Bu birkaç gün önce belirlenen 13.200 $ lık 2020nin en yüksek seviyesinin sadece biraz altında.

Bu seviyenin direnç olduğu kanıtlanmıştır ancak karşılaştığı her reddedilme giderek daha da zayıflamıştır.

Şimdi BTCnin bu seviyeyi parçalamanın ve yeni zirvelere yükselme eşiğinde olduğu görülüyor.

BTC hisse senedei piyasası ile ilişkisini sonlandırıyor 

Bir analitik firması Bitcoinin borsa ile ilişkisinin artık sıfırda olduğunu ve bunun boğa koşusunu destekleyen bir gelişme olduğunu belirtti.

“Bitcoinin geçtiğimiz hafta + % 14.1 fiyat artışı ile SP500 ile olan korelasyonu 30 günlük hareketli ortalama modelimizde Mayıs ayından bu yana ilk kez 0a düştü . BTC dünya piyasalarına olan güveniyle tarihsel olarak başarılı oldu ve diğer varlık sınıfları ve sektörler minimum düzeydedir ve işlem bağımsız olarak işleyebilir … “

Seçim yaklaşırken önümüzdeki birkaç hafta boyunca bu eğilim devam ettiği sürece Bitcoinin hisse senetlerinden tamamen ayrıldığı yeni bir dönemin başlangıcına işaret edebilir.

Bu birçok yatırımcının abone olduğu güvenli bölge anlatısını güçlendirecektir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku