Bitcoin in hakimiyet oranındaki düşüş, altcoinler için ne anlama geliyor?

0 0

Bitcoin hakimiyet oranı yüzde 73.09a ulaştığı 5 Eylül 2019dan bu yana düşüyor.

O zamandan beri oran azalan bir direnç çizgisini takip ediyor ve en son Mayıs 2020de olmak üzere bu noktaya kadar bunu birçok kez doğruladı. O zamandan beri BTCD hızlanmış bir oranda düşüyor.

Ağustos başında hakimiyet oranı Haziran 2019dan bu yana yapmadığı bir şey olan yüzde 62.30 destek alanının altına düştü.

Tekrar bu seviyenin üzerine çıkamazsa bu oranın yüzde 5380 ile bir sonraki destek seviyesine kadar düşmesi bekleniyor. Bu seviyenin üzerine çıkılması durumunda ise en yakın direnç yukarıda bahsedilen azalan direnç çizgisi olan yüzde 66ya yakın bir yerde bulunacak.

Teknik göstergeler bir düşüşün muhtemel olduğunu gösteriyor. MACD göstergesi azalıyor ve negatif bölgeye düştü ve RSI aşırı satılırken herhangi bir yükseliş sapması yaratmadı.

Cryptocurrency yatırımcısı TheEurosniper oranın muhtemelen yüzde 53e düşeceğini ve altcoinlerin önemli ölçüde artmasına izin vereceğini belirten bir Bitcoin baskınlık grafiği çizdi. Bu hem menzil hem de teknik gösterge analizlerimize uygundur.

Kısa Vadeli Direnç

Günlük grafik oranın aynı zamanda mevcut oranın hemen üzerinde olan ve 50 günlük hareketli ortalama ile güçlendirilen azalan bir direnç çizgisini takip ettiğini gösteriyor.

Buna ek olarak MACD düşmeye başladı ve negatif bölgeye geçmeye hazırlanıyor.

Bununla birlikte RSIda gelişen bir yükseliş eğilimi var. Sapma özellikle oran yüzde 60a yakın bir çift dip modeli oluşturmayı başarırsa bir sıçrama başlatabilir. Öte yandan yüzde 60ın altına düşerse sıçrama olasılığını büyük ölçüde azaltacaktır.

Sonuç olarak BTCD kısa vadeli alçalan direnç çizgisinin üzerine çıkıp uzun vadeli destek seviyesini geri kazanmadıkça yüzde 538e doğru düşmeye devam etmesi beklenebilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku