Bitcoin in geleceği Twitter tarafından şekillendirilecek

0 0

Twitterın CEOsu Dorsey merkezi olmayan bir sosyal medya standardına verdiği desteği bir kez daha dile getirdi

Bitcoin (BTC) fiyatı yatay işlem görüyor ancak yine de 10 bin 500 dolarda 200-DMAnın üzerinde. Twitterın kurucu ortağı ve CEOsu Jack Dorseye göre Bitcoinin kitlesel olarak benimsenmesi için uzun vadeli beklenti sosyal medya tarafından hızlandırılabilir.

Temel analiz: Sosyal medya platformları Bitcoin ve kripto ile şekillenecek

Dorsey sosyal medya platformunun geleceğinin Bitcoin ve teknolojisi tarafından şekillendirileceğini söyledi. Dorsey 25 Eylülde sanal bir konferansta merkezi olmayan bir sosyal medya standardına olan desteğini bir kez daha dile getirdi.

Dorseysanal Oslo Özgürlük Forumu 2020de şunları söyledi:  “Geçmişte değerimizin çoğu içerik barındırma hakkındaydı. Bu yüzden tweetleri resimleri ve videoları barındırırdık

İnsan Hakları Vakfı başkanı  Thor Halvorssentold “Blockchain ve bitcoin bir geleceğe işaret ediyor ve içeriğin sonsuza kadar var olduğu kalıcı olduğu kaybolmadığı kendisine bağlı her düğümde sonsuza kadar var olduğu bir dünyaya işaret ediyor” dedi.

Dorsey BlueSky adında bir ekip oluşturdu ve Twitterı açık bir protokol olarak geliştirmek için beş mühendis “ve uzman kişileri” işe almayı bekliyor ve geleneksel merkezi sosyal medya ağlarına bir alternatif bulmaya çalışmayı hedefliyor.

“Şu anda bunun için bir lider bulma aşamasındayız ancak bu şirketten tamamen ayrı bir kâr amacı gütmeyen kuruluş” dedi. “Bu grup kullanabileceğimiz ve diğer herkesin kullanabileceği bir protokol oluşturmakla görevlendirilecek.”

Dorsey bunun Bitcoin ve blok zincirinde görülebileceğini söyledi. Bireyler anahtarlar üzerinde giderek daha fazla kontrol sahibi olacak.

Teknik analiz: Yan fiyat hareketi

Bitcoin fiyatı boğaların dün yüzde 1.37 kazanç elde etmeyi başardıktan ve bu nedenle pazartesi günkü kayıpları sildikten sonraki hafta neredeyse değişmedi. Bu şekilde dünyanın en büyük dijital varlığı 10 bin 500 ila 11 bin 100 dolar arasında sıkışmış durumda.

Önceki seviyeye herhangi bir geri dönüş BTC yatırımcıları için bir satın alma fırsatı sağlayacaktır. Öte yandan 11 bin 100 dolarlık yatay direnç çizgisi (mor çizgi) günlük direnç olarak hareket etmeye devam edecek.

Jack Dorsey merkezi olmayan sosyal medya standardını bir kez daha onayladı ve Twitterın geleceğinin Bitcoin tarafından şekillendirileceğini söyledi. Dünyanın en büyük kripto para birimi bu hafta çoğunlukla yatay işlem görüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku