Bitcoin in fiyatı 100 bin doları görür mü?

0 0

Morgan Creek CEOsu Mark Yusko ve yatırımcı Peter Brandt da dahil olmak üzere endüstri yöneticileri ve ünlü teknik analistler Bitcoinin ( BTC ) uzun vadede 100 bin dolara ulaşmasını bekliyor. Bunun gerçekleşmesi için en iyi kripto para biriminin tutarlı birikimi görmesi gerekiyor.

Opsiyon yatırımcısı Theta Seeke göre Bitcoinin fiyatının bu fiyat noktasında sabit kalması için yatırımcıların her gün BTCye 90 milyon dolar yatırım yapması gerekiyor.

Günlük 90 milyon dolarlık Bitcoin yatırımı gerçekçi mi?

90 milyon dolarlık rakam madencilerin günde coin yapabileceği toplam BTC miktarından elde ediliyor. 2020 yarısından sonra madenciler her gün 900 BTC üretebilecek.

Bitcoinin fiyatı 100 bin dolara ulaşırsa 900 BTC 90 milyon dolara eşdeğer olacak. ByteTreeden elde edilen veriler madencilerin geçen hafta madencilik yaptıkları tüm BTCleri sattıklarını ve muhtemelen işletme maliyetlerini karşılayabileceklerini gösteriyor.

Madencilerin tipik olarak kendi madenlerini düzenli olarak sattıkları göz önüne alındığında BTCnin 100 bin dolara ulaşması durumunda Bitcoin üzerindeki satış baskısının 90 milyon dolara ulaşabileceği varsayımı makul görünüyor.

Theta Seek bu kadar büyük bir Bitcoin birikimi hakkında düşünmenin bir yolunun perakende yatırımcılardan istikrarlı alım talebi öngörmek olduğunu açıkladı.

“BTC başına 100 bin dolar olan piyasanın dünya çapında düzenli olarak BTC satın alan 10 milyon insan olduğu varsayılarak günlük 90 milyon dolarlık bir madenci arzı alması gerekiyor. Bu fiyat seviyelerini sürdürmek onlara 9 dolara mal oluyor. Kahve için 9 dolardan fazla harcama yapan insanlarla tanıştım. ”

Tüccar uzun süredir Bitcoin sahiplerini tanımlamak için kullanılan bir terim olan hodlersın son üç tüm zamanların en yüksek BTCninde satılmadığını kaydetti:

“Veriler aksini gösteriyor son 3 ATH boyunca HODL kullanıcıları önemli porsiyonlarda satmıyor. BTCnin yüzde 60ı 2 yıldan fazla bir süredir hareket etmiyor. Bu doğru olsa bile uzun süreli BTC arzı sonunda madencilik (yeni) arzına eşit olacak. ”

Glassnodeden piyasa verileri de benzer şekilde hodlersların BTCnin fiyatı 3.600 dolara düştüğünden beri sürekli Bitcoin biriktirdiğini gösteriyor.

 Hodlers Bitcoini BTC Mart ayında 3 bin 600 dolara düştüğünde daha da biriktirdi.

Glassnode araştırmacıları yarı yarıya yükselen son sekiz haftada hodlersların yarı yarıya daha yüksek bir Bitcoin fiyatı beklentisiyle pozisyonlarına eklediğini açıkladı.

100 bin dolara ulaşmak için ne gerekiyor?

Günlük satış baskısında 90 milyon dolarlık emilim BTCyi 100 bin dolar seviyesinde tutacak ancak bu noktaya bir yükseliş getirmeyecek.

Bitcoinin 100 bin dolara ulaşması için 2.1 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşması gerekiyor. Bu altın piyasasının yaklaşık yüzde 25ini oluşturuyor. Başka bir deyişle Bitcoinin yerleşik bir değer deposu olarak algılanmasının artması ve kurumsal perakende vadeli işlemler ve piyasa faaliyetlerinin yeni seviyelere ulaşması gerekecek.

Bitcoin son aylarda bir değer deposu olarak tanınmakta bazı ilerlemeler kaydetti. JPMorgan kripto para birimi borsaları için hesap açan ilk büyük banka oldu ve Grayscale 2020nin ilk çeyreğinde rekor denilecek kurumsal faaliyet gördü.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku