SEC, üç kişiye karşı dava açtı

0 1

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu yaptığı açıklamada geçen ay kripto para yatırım planına sahip olduğu iddia edilen üç kişiye karşı dava açtığını bildirdi.

7 Mayısta yapılan şikayet 12 milyon dolardan fazla yatırımcıyı dolandırdığı “çok düzeyli bir pazarlama işi” olarak nitelendirdiği Modern Para Takımını (MMT) hedefliyor. MMT resmi web sitesinde ikili opsiyonlar forex ve kripto ile ilgili ürünler sunan bir “ticaret topluluğu” olarak tanımlıyor.

Basın açıklamasında;

SECin bugünkü Salt Lake City federal mahkemesinde açılan şikayeti Putnamın en azından Temmuz 2017den itibaren “Modern Para Ekibi” olarak bilinen çok düzeyli bir pazarlama işletmesini işlettiğini ve yaklaşık iki kişiye kripto para madenciliği operasyonu olarak faiz sattığını iddia ediyor. Şikayete göre Putnam bu yatırımcı fonlarının bir kısmını kötüye kullandı ve onları kat mülkiyeti ve diğer kişisel harcamalara harcadı. Şikayet Putnam Ramirez ve Rodriguezin “kripto para birimi ticaret paketleri” sunarak ek fonlar topladığını iddia ediyor. Yüksek getirisi potansiyeli olan yatırımcılara. Gerçekte sanıklar yatırımcı fonlarını kişisel kullanım için kötüye kullandılar ve Ponzi benzeri dağıtımları daha önceki yatırımcılara yaptılar” ifadeleri yer aldı.

Daniel Putnam Jean Paul Ramirez Rico ve Angel Rodriguez ile birlikte iki ticari kuruluş  MMT Dağıtım ve Ar-Ge Global olarak şikayette yer alıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku