Bitcoin in fiyat düzeltmesi, altlarla olan ilişkisini yeniden belirliyor

0 0

Geçen hafta BTC değerinin yaklaşık yüzde 13ünü kaybetmesine rağmen yeni konsolidasyon noktası olumlu bir işaret olarak görülüyor. Düşük dalgalanma nedeniyle Bitcoin piyasadaki diğer dijital varlıklardan daha iyi performans gösteriyor ancak yine de – yüzde 13lük düşük performans ortaya koyuyor.

Küçük hacimli varlıklar Ağustos ayı sonuna kadar diğer kripto endekslerinden daha iyi performans gösterdi. Ancak eylülün ilk haftası sona erdiğinde küçük sermaye varlıkları bir hafta sonra yüzde 25 düştüğü için bir kez daha arka planda kaldı.

Tüm kripto piyasasının bu değişen değeri Bitcoin ile diğer büyük kriptolar arasındaki azalan korelasyonu da vurguladı.

Aşağıdaki tablo büyük dijital varlıkların Bitcoin ile korelasyon katsayısında açık bir düşüş olduğunu gösteriyor. Örneğin Bitcoin ile Ethereum arasındaki korelasyon 7 Eylülde 0.893 idi ve şu anda 0.8416ya düştü. Benzer şekilde Bitcoin ile Litecoin arasındaki korelasyon 0.8548e düştü.

Chainlink [LINK] ise Bitcoin ile zaten sınırlı bir korelasyon paylaştı. 7 Eylülde Bitcoin ile LINK arasındaki korelasyon 06695ti ve 8 Eylülde daha da 05511e geriledi. Bu korelasyona ihtiyaç duyulmasına rağmen Bitcoin ve diğer büyük altcoinler arasında yüksek bir korelasyona ulaştı ve iyileşmesi biraz zaman alabilir.

Oysa diğer ölçümler gibi piyasadaki duyarlılık da ani bir değişime işaret etti.

Arcane Researchün vurguladığı gözlemlere göre geçen hafta 80 olan Korku ve Açgözlülük endeksi piyasadaki düzeltme sayesinde bir günde yarı yarıya düştü. Gösterge bir aydan fazla bir süredir “Aşırı Açgözlülük” içinde kaldıktan sonra şu an korku bölgesinde.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku