Bitcoin in çöküşünün alt sınırı nedir?  BTC yi ne zaman satın almalısınız?

0 0

 Bitcoin bir haftadan kısa bir süre içinde 12 bin dolardan 10 bin doların altına düştü. Acımasız bir çöküş yaşadıktan altı ay sonra Bitcoin yine çöküyor ve geçen seferin aksine nedeni biraz farklı. Suç kısmen varlıklarını hızla satıyor gibi görünen madencilerde.

Madencilerin Etkisi!

Madenciler sahip oldukları ekosistem için mutlak bir gereklilik olsa da ve her zaman sabit bir satış baskısı kaynağı olacak. Madenciler Bitcoin çıkarırlar ve bu operasyonları pahalıdır. Operasyonu desteklemek için madenciler çıkarılan Bitcoinlerini USDT veya USD gibi yaygın olarak benimsenen bir para birimine satıyor.

1 Eylül ve 3 Eylül itibariyle madenci cüzdanlarından büyük çıkışlar oldu. Madencilerden borsalara 1 Eylülde yaklaşık 53 milyon dolar ve 3 Eylülde de 48 milyon dolar değerinde Bitcoin taşındı. Bunun etkisi 11 bin 500 dolardan 10 bin doların altına düşen Bitcoin fiyatı üzerinde görülebilir.

Bununla birlikte bu çöküşten de sorumlu olan makroekonomik sorunlar var. Bunlardan biri dünyanın rezerv para biriminin son altı ayda ciddi değişiklikler yaşaması. FED trilyonlar bastı ve temelde durgunluğu savuşturdu ancak bu aşırı baskı ve faiz indirimleri enflasyona neden olacak ve bunun dalgalanmaları birçok piyasa tarafından hissedilecek.

Bitcoin ne kadar düşecek?

Artık bitcoin çöküşünün “nedeni” açıklandığına göre bir sonraki konu Bitcoinin fiyatı ve bu çöküşün boyutu ile ilgili. İşte araştırılması gereken bazı genel sorular “

Bu bitcoin çöküşünün dip noktası nerede?

Bu çöküş sırasında ne zaman Bitcoin satın alınmalı?

Bir ay önce açıklandığı gibi 9 bin 645 ile 9 bin 925 dolar arasında değişen bir CME açığı var. Boşlukların neden kapatıldığına bakılmaksızın bu boşluk da yakında kapanacak gibi görünüyor.

Dolayısıyla ilk sorunun açık cevabı Bitcoinin alt kısmının 9 bin 645 dolar olabileceği.

Fiyatın daha da düşme ihtimali var mı?

Evet 10 bin dolar seviyesinin ne kadar önemli olduğu düşünüldüğünde eğer fiyat bunun altına kapanırsa bu bir FOMOya ve dolayısıyla 9 bin satışa neden olacak.

Analist Cole Garnerın tweeti balinaların 8 bin 800 $ seviyesinde teklif verdiğini gösterdi. Bu makul ve bu nedenle 8 bin 800 dolar seviyelerine inmesi beklenebilir. Bu nedenle yaklaşık bir Bitcoinin alt sınırı 8 bin 800 dolar olabilir.

Bu 11 bin 200 dolardan yaklaşık yüzde 25lik bir düşüş anlamına gelir ancak daha güvenli tarafta olmak için yüzde 30luk bir düşüş Bitcoinin dibe vurduğu anlamına gelir. Dolayısıyla Bitcoin’in mutlak tabanı 8 bin 300 dolar olabilir. 8 bin dolar seviyesinin ötesindeki herhangi bir düşüşün hızlı bir şekilde satın alınacağı varsayılabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku