Amerika nın En Eski Bankasından Bitcoin e (BTC) Destek Geldi

0 0

Amerikanın en eski bankası olan BNY Mellon Wall Street Journala göre varlık yönetimi müşterileri adına Bitcoin (BTC) için destek vereceğini belirtti. Banka Bitcoin ve diğer dijital para birimlerini saklayacak ve aktarılmasında aracılık edecek.

BNY Mellon’un varlık hizmetleri ve dijital işletmelerinin CEOsu Roman Regelman “Dijital varlıklar ana akımın bir parçası haline geliyor” dedi.

Rapora göre banka kripto para birimlerinin geleneksel para birimleri ve hisse senetleri için kullandığı aynı sistemlerden kullanılmasını sağlamayı planlıyor. Bunu yapmak için bir prototip oluşturdu ve bunu kullanmak isteyip istemediklerini görmek için müşterilerden görüş istiyor.

Regelman bankanın kripto para birimlerini geleneksel varlıklarla aynı şekilde ele almayı planladığını söyledi. Bu kripto para birimlerinin sistemin dışında var olmak yerine mevcut finansal sistemle birlikte çalışabileceğini gösteriyor.

Bitcoin kısa süre önce niş bir varlıktan kurumsal olarak yönetilen ana akım bir varlığa geçiş yaptı. Dahası şirketler bilançolarına Bitcoin eklemeye başladı. İlk olarak MicroStrategy trendi başlattı ve şu anda Bitcoinde yaklaşık 3 milyar dolarlık bir bakiye var. Bu haftanın başlarında Tesla 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını açıklayarak Bitcoinin yükselmesinde katalizör etkisi yarattı. Her iki satın alma da Bitcoinin bankalar için görmezden gelemeyecek kadar büyük olduğunu ve karşısında durmak yerine benimsemeye başladıklarını açıkça ortaya koyuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku