Fed Yetkilisinden Çarpıcı Bitcoin (BTC) Açıklaması

0 0

St. Louis Federal Rezerv Bankası başkanı James Bullard Bitcoini ABD dolarına değil “altına rakip” olabileceğini belirtti.

Salı günü CNBCnin Squawk Box adlı programına konuşan Bullard Bitcoinin ABD doları veya başka herhangi bir fiat para birimi ile rekabet ettiği fikrini reddetti. Ona göre Bitcoinin fiat para birimlerinin rolünü yerine getirmesi “çok zor”. Bullard şunları söyledi:

Bitcoini altının rakibi olarak sınıflandırmayı tercih ederim ve zaten en mantıklısı da bu! Bir Starbucksa girdiğinizde tek tip olmayan bir para birimiyle gitmek istemezsiniz ve belki Ethereum ile ödeme yaparsınız belki Ripple ile ödersiniz belki Bitcoin ile ödersiniz ya da  dolar ile ödersiniz. Biz böyle yapmıyoruz.

ABD Ekonomisi Uzun Süre Toparlanamaz

Dolar hala dünyanın rezerv para birimi olarak hüküm sürmeye devam etse de Bullard yatırımcıların Japon yeni gibi diğer geleneksel fiat güvenli limanlara akın ettiğini kaydetti. Ayrıca Birleşik Devletler ekonomisinin pandemiden sonra toparlanacağına dair tahminler varken Bullard toparlanmanın hala gözden uzak olduğunu iddia etti.

Merkez bankasının varlık alımlarıyla ilgilenmeye  niyetli olmadığının sinyalini verdi. Bu kripto para boğa koşusunu daha da besleyebilir.

Enndüstrideki diğer yorumlarına bakılırsa Bullard gibi düşünen birçok isim ön plana çıkıyor. Aralık 2020de JPMorgan Chase Bitcoinin yeni altın olacağını belirtti. MicroStrategy CEOsu altının yatırım getirisinin Bitcoin kadar çekici olmadığı yorumunu yapmıştı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku