Bitcoin in boğa koşusunun başında olduğunu gösteren 5 neden

0 0

Korkutucu makro fenomenler ve Bitcoin gücünün kombinasyonu…İşte bunlar Kraken’dan Dan Held için yükseliş anlamına geliyor.

“Bitcoin uzun bir boğa koşusunun “başlangıcında” ve bunu kabul etmek için giderek daha somut nedenler var.”

Bu 24 Ağustosta Bitcoin yükselişine dair en son kanıtları listeleyen kripto para birimi borsası Krakenın geliştirme başkanı Dan Heldın görüşü.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Birçok yorumcu fiyat artışları söz konusu olduğunda Bitcoinin yükseliş hareketine daha yeni başladığını iddia etti. Held için katkıda bulunan faktörler hem Bitcoine özgü hem de makro ile ilgili.

Yüzde 98e yakın kârlı UTXOlar

Harcanmamış Bitcoin işlem çıktılarının (UTXOlar) veya iade edilen paraları içeren bir işlemin kısımlarının yüzde 97sinden fazlası kârlıdır.

Cointelegraphın bildirdiği gibi bu işlemlerin yüzde 3ünden daha azının yakın zamandaki 12 bin 400 dolardan daha yüksek bir fiyata gerçekleştiği anlamına geliyor. Tipik olarak bu yükseliş dönemlerinin başında gerçekleşir.

Başka bir deyişle tüm BTCnin neredeyse yüzde 98i artık birisinin aldığından daha değerli. Bu da uzun vadeli yatırımcıların Bitcoin tarihindeki hemen hemen her zaman olduğundan daha iyi durumda olduğu anlamına geliyor.

Bitcoin Temmuz 2019a bağlı olarak ömrünün ikinci en uzun döneminde 10 bin doların üzerinde kaldı.

Hareketsiz Arz HODL anlamına gelir

Bu arada CasaHODLnin kurucu ortağı Jameson Loppin de belirttiği gibi bir yıllık aktif arz 2011in ilk günlerinden bu yana en düşük seviyesine ulaştı.

Lopp son durumu “İnsanlar Bitcoinleriyle ayrılmak istemiyorlar” diye özetleyerek bir yıldan fazla bir süredir sabit kalan toplam BTC arzının yüzde 61ine atıfta bulundu. Yani yatırımcılar tutmayı ve işlem yapmayı veya satmamayı seçiyor.

Ayrıca döviz bakiyelerinin benzer şekilde düşük seviyelere ulaşması teoriye katkıda bulunuyor.

Zamanında Halving

Bitcoinin üçüncü blok sübvansiyonu yarıya indirildikten sonraki aylarda ortaya çıkan yukarıdaki faktörler yükseliş argümanını destekliyor.

Madenciler gelir kaybını telafi ederken özellikle kurumlardan ve kurumsal alıcılardan gelen talep göze çarpıyor.

Aynı zamanda Bitcoinin enflasyon oranı halvingin bir sonucu olarak düştü ve tekrarlanan büyük ölçekli satın alımları giderek daha pahalı bir iş haline getirdi.

Enflasyon devam ediyor

MicroStrategy CEOsu Michael Saylor Bitcoini yeni hazine rezerv para birimi haline getirdiğinde para politikasını fiat para biriminden uzaklaştıran büyük bir endişe olarak vurguladı.

Held merkez bankalarının düzensiz para basımını Bitcoinin benimsenmesi lehine kilit bir argüman olarak sıklıkla işaret ediyor.

Küresel borç katlanıyor

Son olarak GSYİH yüzdesi olarak küresel borç savaş zamanı dışındaki herhangi bir noktadan daha yüksek.

Koronavirüsten önce bile 255 trilyon doları aşan borç yığını  hiçbir yavaşlama belirtisi göstermiyor.

Uygulama borç ve onu yaratanlar açısından sonuçlarıyla ilgili klasik Keynesyen mantraya değiniyor: “Uzun vadede hepimiz ölüyüz.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku