Bitcoin in 2021 de 100 Bin Dolara Ulaşması İçin Önündeki Artılar ve Eksiler Neler?

0 0

Yıl sonunda büyük bir çöküş olmayacağını varsayarak Bitcoin 2020de etkileyici bir yıl geçirdi. Peki fiyat 2021de 100 bin dolara çıkabilir mi?

Bitcoin şu anda 2020ye bir haftadan daha az bir süre kala yılbaşından bugüne kadar yüzde 227 oranında yükseldi.

20 Aralıkta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 24.244 dolara ulaştıktan sonra Bitcoinin 24 bin dolar seviyelerini tutması daha da etkileyici olabilirdi.

 Yatırımcılar Bitcoinin Mart ayında 4 bin dolarlık düşük bir seviyeden başlayan yukarı yönlü yörüngesine devam edip edemeyeceği konusunda merak içindeler. 

Zirveye ulaşmak için Bitcoin yüzde 506 daha da etkileyici bir artış gösterdi ve bu sadece üç çeyrekte meydana geldi.

Aynı gidişatı izlersek Bitcoin herhangi bir geri çekilme öncesinde 2021in sonlarında 143 bin dolarlık baş döndürücü rekor seviyelere ulaşabilir.

 Peki by durumun gerçekleşmesi için gelin Bitcoinin avantajlarını ve dezavantajlarına bir göz atalım. 

Dezavantajlar

Aralık ayı sonlarında SECin Ripplea karşı XRPyi menkul kıymet olarak kaydetmediğini iddia eden bir dava açtığını gördük.

Ripple’ın XRPsine ve daha geniş kripto piyasasına verilen hasar çok büyüktü.

Rippleın XRPsi Kasım ayının en yüksek seviyesi olan 078716dan Aralık ayının en düşük seviyesi 02000 dolara düştü. Bu endişe verici bir yüzde 746 düşüş ve sadece bir ayda gerçekleşti.

SEC davasının bir sonucu olarak Bitcoin sabitlenmeden önce 21 bin dolar seviyelerine gerileme ile ivme kaybetti. Daha geniş piyasa da tersine döndü ve toplam kripto piyasası değeri 680.60 milyar dolardan 590.85 milyar dolara düştü. Bu 2018in başındaki piyasa çöküşüyle ​​karşılaştırılamayabilir ancak yine de piyasaya çok geç girenler için acı verici bir deneyim olması muhtemel.

Ocak 2018de toplam kripto para piyasası değeri Aralık 2018de yalnızca 9124 milyar dolara düşmeden önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 76174 milyar dolara tırmandı.

Bu sefer piyasanın esnekliğine bakıldığında Bitcoin ve diğer bazı büyük kripto para birimleri yerlerini korudu.

2020nin sonundaki ralli kripto para birimlerini rekor seviyelere çıkarırken sürü mantalitesi satışı yoktu. Bu mevcut yatırımcıları ve kenarda oturanları rahatlatmalıdır.

SEC’in zamanlaması sorgulanmalıdır. Ripple’ın XRPsi piyasada yeni değil. Daha da önemlisi kriptolar 2017nin sonlarında büyütecin altındaydı peki neden şimdi?

1.00 dolar seviyelerine doğru yaklaşımla bir ilgisi olabilir. Mart ayının düşüğü 0.1165 dolardan etkileyici bir koşu.

Ancak Ripple ve XRP sahipleri için dikkatleri çeken sadece yüzde 700 ralli değildi. Ripple’ın platformu daha geleneksel havale platformlarına girmeye devam eden bir platformdur.

Avantajlar 

Düzenleyiciler oyalanmaya devam ederken ve düzenleyici risk piyasa için temel bir risk olmaya devam ederken her şey kötümser ve karanlık değil.

Bu yılın başlarında piyasaya giren yatırımcılar için bazı düzenli getiriler oldu. Daha da önemlisi piyasaya girmek isteyen veya hodlerlar  için daha da olumlu bir piyasa ufukta.

Benimseme ve daha fazla kabul Bitcoine olan talebi artırmaya devam ettirecektir.

Ancak asıl soru Bitcoin daha fazla yükselebilir mi?

Bu yılın geri kalanının ve Ocak başının nasıl sonuçlanacağına bağlı olabilir …

Bitcoin 20 bin doların altındaki seviyelere gerilemeyi önleyebilirse Bitcoin boğaları çıtayı yüksek tutacaktır.

Bu Bitcoini 100 bin dolara  çıkarabilir mi? Muhtemelen evet! 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku