Bitcoin in 20 bin dolara çıkması için bu korelasyon oldukça önemli

0 0

Bitcoin boğaları kripto para birimi fiyatının kısa süre içinde 20.000 $ a ulaşacağını defalarca iddia etti. Birçok analist bunun olacağına inanırken bazıları aynı fikirde değil.

Popüler kripto boğası Joe007 bu haftanın başlarında Bitcoinin 20.000 $ a yükselmesi durumunda likidite sorunları yaşayacağını söyledi. Yalnızca birkaç yatırımcının kripto para birimini tüm zamanların en yüksek seviyesinde “gerçek dolar karşılığında” satın almak isteyeceğini belirtti. Tam tersine satın alma emirlerinin yokluğu daha derinlemesine bir fiyat düzeltmesini takip edecek olan tekliflerini düşürür.

Bitcoin Fiyatlandırması

Açıklamalar ortalama bir yatırımcının Bitcoinin gerçek değerini belirleyememesini sorguladı. Bu fikir Bitcoini altın kategorisine getirir ve altın belirsizlik zamanlarında iyi sonuç veren bir sigorta varlığı. Üçüncü çeyrekte hem kripto para birimi hem de değerli metal seansların en yüksek seviyesine çıktığında görüldü. BTC / USD yıl boyunca 12.500 $ a yaklaşırken ve XAU / USD 2.000 $ ın üzerinde ömür boyu zirveye çıkarken yatırımcılar ihtiyatlı davrandı.

Bu varlıkların yukarı yönlü hareketlerini sürdürmek için dayanma gücüne sahip olup olmadığını söyleyemediler. Birçoğu kârlarını bir satışla kilitlerken diğerleri yalnızca yerel yükseklerden satın almaktan kaçındı. Sonuç olarak hem Bitcoin hem de altın düşüşe geçti.

Ve şimdi en azından Bitcoin yenilenmiş bir boğa koşusu ile 13.000 $ ın üzerine çıktığında daha derin dezavantaj düzeltmeleri soruları yeniden ortaya çıkıyor.

 İlginç bir şekilde buna altın piyasasının cevabı var gibi görünüyor.

M2  Korelasyonu Faktörü

Altın odaklı bir finansal analist olan SomaBull SeekingAlpha makalesinde değerli metalin fiyatının parasal enflasyonu geçmişte geride bıraktığını yazıyor.

M2 olarak adlandırılan endeks ülkedeki dolaşımdaki toplam para miktarını yani ABD dolarının devam eden arzını yansıtır. Altının standart zamanlarında yatırımcılar metalin bir onsunun fiyatını dolaşımdaki dolara karşı koyarak ölçüyorlardı.

ABD artık aynı standartta çalışmazken piyasa hala M2 üzerinden bir ons altının fiyatını ölçebiliyor.

St Louis Fed tarafından 1980lerde yapılan bir araştırmaya göre altın M2 trendini takip etmek için tipik olarak 12 çeyrek sürüyor. Bu mantıkla SomaBull değerli metalin 2020’nin M2 arz patlamasına göre düşük fiyatlı kaldığı sonucuna vardı.

Bununla birlikte analist fiyatının 2.000 doların ve hatta 3.000 doların üzerine çıkmasına neden olabilecek şekilde davayı takip edeceğini de sözlerine ekledi.

Bunun nedeni M2deki bir başka ani yükselişin beklentileridir. Piyasa ABD hükümetinin koronavirüs yardım fonunun bir parçası olarak en az 2 trilyon doları serbest bırakacağını tahmin ediyor. Buna karşılık ilk 2 trilyon dolarlık paketten sonra olduğu gibi altına bir başka yukarı itme gücü verecektir.

Aynı şekilde Bitcoin metal ile benzer özelliklerine dayanarak altının yukarı yönlü çağrısını takip edecektir. Bu boğalar için psikolojik bir hedef olmaya devam eden 20.000 dolara doğru net bir boğa koşusu anlamına geliyor.

Öyle görünüyor ki piyasa daha cömert M2 arzı sayesinde 20.000 $ lık teklifleri karşılamaya yetecek kadar likiditeye sahip olacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku