Bitcoin in 14 bin dolara doğru giden yükseliş trendi şüpheli mi?

0 0

 Analistler Bitcoinin cumartesi günkü 14 bin doların üzerini test etmesinin ardından düşmeye hazırlandığından korkuyor.

Son fiyat hareketi 14 bin dolara istikrarlı bir şekilde ulaşamama nedeniyle inişli çıkışlı oldu.

Bir analist ayrıca borsadaki belirsizlik ve ABD Dolar Endeksinin desteklenmesi nedeniyle BTCnin yükselme yerine daha düşüşe doğru bir hareket etme şansı olduğunu da sözlerine ekledi.

Analistlerin Bitcoinin düşmeye hazırlandığına dair endişeleri var  

Analistler Cumartesi günkü 14.000 $ lık kırılmanın ardından fiyat hareketinin azalmasıyla Bitcoinin geri çekilmeye hazırlandığından korkuyor.

Aşağıdaki tablo kısa süre önce paylaşıldı ve BTCnin “büyük direnişe giden üç itici güç” oluşturduğunu ve bu nedenle bir kırılma gerçekleşmezse geri çekilme ile karşılaşabileceğini gösteriyor. Analist borsadaki belirsizlik ve ABD Dolar Endeksinin desteklenmesi nedeniyle BTCnin yüksekler yerine daha düşük hareket etme şansı olduğunu ekledi:

 “BTCde bu hafta sonu artışıyla ilgili bir şeyler şüpheli görünüyor. 3 büyük direnişe sürüklüyor hisse senetleri geçen hafta dibe vurdu önümüzdeki hafta seçim sağlam RR ve DXY $ destekle. Yine de genel olarak yükselişte geri çekilmeler kötü bir şey değil. Bakalım ne olacak. “

 Güçlü temel teklif

Bitcoin bir düzeltmenin muhtemel olduğunu gösteren teknik sinyallere sahip olsa da güçlü bir temel teklif var.

Kripto varlık analisti “Light” geçtiğimiz günlerde şu yorumu paylaştı:  “Son haftalarda BTC satış tarafı likiditesini sıkılaştırmak için rekabet eden satın alma baskısının büyük kısmı kurumlardan geldi”

 Yatırımcı perakende yatırımcıların Bitcoin piyasasına girdikten sonra coinin fiyatının 20.000 doları geçebileceğini ekledi.

Analistler ayrıca makro temel nedenlerden dolayı iyimserliklerini sürdürüyorlar.

Tyler Winklevoss geçtiğimiz günlerde şunları söyledi:

“2020 bitmeden önce Bitcoin için tüm zamanların en yüksek fiyatını göreceğimizi düşünüyorum. Fiyat bir aydan kısa bir süre içinde 10.000den neredeyse 14.000e yükselmiş olsa da henüz gerçekten bir patlama yapmadı. 3-5 bin dalgalanma görmeye başlayacağız “

Winklevoss Twins enflasyon eğiliminin Bitcoini önümüzdeki aylarda ve yıllarda önemli ölçüde yükselteceğini düşünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku