Bitcoin’de 9 bin 600 dolardaki boşluk dolacak mı?

0 3

Kripto para birimi geçen hafta en az yedi ayrı durumda 9 bin 900 dolarlık bölgeden 10 bin dolara geri döndü.

Bitcoinin bu hareketi yatırımcılarının 9 bin 600 dolarlık CME vadeli işlemler açığının doldurup doldurulmadığı sorusunu sormasına neden oldu…

Bilindiği üzere BTC’nin CME’deki vadeli işlem piyasası hafta sonları işlem görmüyor. Bu da hafta içi fiyat hareketleri arasında boşluklar oluşturuyor…

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Bu boşluklar genellikle açıklanamayan bir nedenle BTC tarafından dolduruluyor.

Bitcoin 9 bin 600 dolar aralığını kapatmazsa bu kapanmayan ilk günlük CME boşluklarından biri olacak.

Analistler neredeyse benzeri görülmemiş olsa da bunun kripto para birimi için bir olasılık olduğunu düşünüyor.

CME’nin Bitcoin vadeli işlem piyasası hafta sonları işlem yapmadığından genellikle her haftanın fiyat hareketleri arasında bir boşluk oluşuyor. Açıklanamayan bir nedenden ötürü BTC bu boşlukların büyük çoğunluğunu açıldıktan hemen sonra dolduruluyor.

Kripto araştırma firması Markets Sciencetan bir rapor temelde tüm CME boşluklarının sonunda doldurulduğunu ve en az dörtte üçünün açıldıktan sonraki bir hafta içinde dolduğunu gösteriyor.

BTCnin temmuz sonu ve ağustos başında 12 bin dolara çıkaran rallinin aniden patlak vermesi 9 bin 600 dolarda bir Bitcoin açığının oluşmasına neden oldu.

Önde gelen bir analist olan Willy Woo Bitcoinin 9 bin 600 dolar civarında mevcut boşluğu dolduracağına ikna olmadı ve konu hakkında şunları yazdı:

“Bu CME boşluğunun doldurulmaması için adil bir şans olduğunu söyleyebilirim şimdiye kadar likidite için ön koşuydu. Öyleyse günlük mumlarda doldurulmamış kalan ilk CME boşluğu olacak… Uzun vadeli likidite ile uzun süre doldurmak için öndeki boşluğu da merak ediyorum. Türev borsalarındaki balinalar bunu yapacak kadar hakimiyete sahip.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku