Bitcoin ile S amp P 500 arasındaki korelasyon bağımsız

0 2

Kripto analisti Mati Greenspan kripto varlıkları ile S&P 500 arasındaki korelasyonun pandeminin başladığı zamandan bu sürece dek düştüğünü belirtti.

Greenspan 5 Ağustos günü Quantum Ekonomi Bülteninde kripto para birimleri ile birlikte başrolde yer alan Bitcoinin de geleneksel piyasalardan bağımsız olabileceğini söyledi. Analist pandeminin ilk sürecini oluşturan Mart ve Mayıs ayları arasında dahi piyasaların serbest bir korelasyona sahip olduğunu aktardı.

Aşağıdaki tabloda Bitcoinin S&P 500 ile 1 ve -1 aralığındaki korelasyonu yer alıyor. (1 mükemmel korelasyon -1 ters korelasyon)

Bitcoin ile S&P 500 arasında 90 günlük Pearson korelasyonu

                                                                Bitcoin ve S&P 500 arasında 90 günlük Pearson korelasyonu

Greenspan pandemiden kaynaklı olarak bu yılın başlangıcında korelasyonun 0.6ya yükseldiğini söyledi. Ardından şimdiye kadar 0.2nin altında olarak günlük bazda bir korelasyondan söz edilemeyeceğini ekledi.

Ortak pazar etkenleri

Greenspan hisse senedi ve dijital varlıkları ortak bir faktör olan Federal Rezervin yönlendirdiğini düşünüyor.

“Fed para bastığı dönemlerde fiyatlar tüm pazarlarda yukarı doğru eğilim gösteriyor dedi.

Boğa piyasası geri döndü

Greenspan boğa piyasasının geri döndüğünü söyledi. 22 Temmuzda Gemini kripto borsası kurucu ortağı Tyler Winklevoss bir tweette Fedin Bitcoinin bir sonraki yükselişi için ortam hazırladığını ve daha fazla teşvik harcaması yaptığını belirtti.

Yazının yazımı esnasında Bitcoin fiyatı son 24 saat içinde % 4.89 artarak 11.800 dolara doğru ilerliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku