Çağa göre yatırım alışkanlıkları

0 2

JPMorgan Chase & Co bu hafta pandemik yatırım alışkanlıkları hakkında bir rapor yayınladı.

JPMorgan Chase & Coya göre pandeminin ekonomi üzerindeki olumsuz etkisinden dolayı spekülatörler yeni varlık arayışına girdi.

Geçkin yatırımcılar güven duydukları klasik varlık olan altın üzerinde yoğunlaşırken gençler Bitcoine yakın duruyor. Ayrıca geleneksel yatırım ürünleri arasında geçkin yatırımcılar hisse senedi satmayı tercih ederken genç yatırımcılar tercihlerini teknoloji hisselerinden yana kullanıyor.

Geçkin yatırımcılar kripto para birimlerinin uygulanabilir yatırımlar olduğuna ikna olmaya başladı. Buna bir örnek vermek gerekirse son zamanlarda geçkin yatırımcıların Bitcoin alımı Z kuşağı kullanıcılarının BTC alımıyla eşdeğer bir orana yaklaştı.

Ancak geçkin yatırımcılar yıllardır piyasada denenmiş ve güvenilir olduğuna kanaat getirdikleri altına daha fazla değer veriyor. Bunun yanında son on yılın varlığı olan Bitcoin ise yabancı olarak görülüyor.

Mevcut durum itibariyle ise Bitcoin ve altın olmak üzere her ikisininde son zamanlarda gösterdiği yüksek performansa göre tüm zamanların en yüksek seviyesinde olan altın Salı günü ilk defa New Yorkta ONS başına 2.000 doları geçerken Bitcoin pandeminin başladığı Mart ayında “Kara Perşembe” olarak adlandırılan düşüş sonrası 3.900 dolarlık fiyatı üçe katladı.

Haber yazımı sırasında otuz günde yüzde yirmi sekiz artan Bitcoin 11.700 dolar civarında seyrediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku