Bitcoin ile kısa bir sürede pasaport alınabilecek

0 2

California merkezli vize ve pasaport işleme şirketi ABD Dışişleri Bakanlığının operasyonları normale dönmeye başladığından Bitcoini bir ödeme şekli olarak kabul edeceğini duyurdu.

San Jose merkezli pasaport ve vize uzmanı Peninsula Visadan yapılan duyuruya göre şirket müşterilerine Bitcoin (BTC) kullanarak belirli pasaport hizmetleri için ödeme seçeneği sunacağını belirtti. Perakendeci ödeme kolaylaştırıcısı Coinbase Commerce tarafından desteklenen Peninsula Visa ikinci pasaportlarla ilgili başvurulara ek olarak pasaport yenileme ve isim değişikliği sunacak. 16 yaşın üzerindeki ABD vatandaşlarının 4 yıl geçerli ikinci bir pasaport defterine ek olarak 10 yıl geçerli bir “birincil” pasaport defteri veya kartı bulundurmalarına izin veriliyor.

Peninsula Visa COOsu Evan James pandeminin tehdidi sona erdiğinde seyahatin normale döneceği umudunu dile getirerek “Yolculara Bitcoin ile ödeme yapma olanağı sunmak doğru zamanda doğru hareket gibi geliyor” dedi.

COVID-19un yayılmasını engellemeye yönelik tedbirlerin ardından devlet daireleri ve işletmeler ilk kez kapatıldığında Dışişleri Bakanlığının Amerika Birleşik Devletleri ve Porto Rikodaki 26 pasaport acentesinin çoğu da aynı şekilde etkilenerek ilk pasaport işlemlerinde gecikmelere neden oldu. LA Timesın bir haberine göre 23 Eylül itibarıyla yaklaşık bir milyon pasaport birikmiş durumdaydı.

Bununla birlikte Dışişleri Bakanlığının ofislerinin çoğu şahsen pasaport başvurusunda bulunanlar için çoktan açıldı. Devlet kurumu 3 Kasımda standart uygulamaları için işlem süresini 10-12 haftaya hızlandırılmış pasaportlar için ise 4-6 haftaya indirdiğini açıkladı.

Özel işletmeler Bitcoincilere kripto kullanarak uluslararası uçuşlar satın alma fırsatı sunsa da hükümetler görünüşe göre bazı hizmetler için bunu yapmaktan daha az görünüyor. Haziran ayında bir Venezuela hükümet kurumu ertesi gün hizmeti devre dışı bırakmadan önce yurtdışında yaşayan Venezuela vatandaşlarının pasaport başvuruları için Bitcoini bir ödeme şekli olarak kısaca listeledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku