Bitcoin ile kimyasal silah satın aldı

0 1

Salı günü 45 yaşındaki Missourili bir şahıs dark webde 150 dolarlık BTC kullanarak kimyasal silah satın alma teşebbüsünde bulunduğu gerekçesiyle suçlu bulundu. Jason William Siesser 2018 yazında ABD bölge mahkemesinde iki kez isimsiz bir kimyasal silah satın almak için 52 dolarlık BTC ödemeye çalıştığını itiraf etti.

Siesser savcılara kimyasal silahın yaklaşık 300 kişiyi öldürmek için yeteri kadar güçlü olduğunu ve satan kişiye yakın zaman içerisinde kullanacağına dair planlarını anlattığını açıkladı.

Salı günü kimlik hırsızlığı suçu ile ilgili de itirafta bulunan Siesser FBI ajanları tarafından 2018 Ağustos sonlarında paketin gelmesinden birkaç dakika sonra gözaltına alındı. Savunma anlaşmasında Siesser Satın alma işleminin takip edilmesi durumunda başımın belaya girmesini istemediğim için adresimde yaşayan bir çocuğa paketi gönderdim dedi.

Siesserin aldığı paket içerisinde kimyasal bir silah yerine inert bir madde bulundu. Buna rağmen ajanlar Siesserin ikamet ettiği Missouride kadmiyum arsenit kadmiyum metal ve hidroklorik asit olmak üzere ölümcül üç kimyasal element yakaladı.

Adalet Bakanlığı Siesserın en az beş yıl hapis cezasına çarptırıldığını bildirdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku