Bitcoin ile Baklava Sattı ! Tüm Hayatı Değişti! Bir Amerikalının Trajikomik Hikayesi

0 2

Bitcoine erken dönemlerde yatırım yapan George Mandrik kripto para yolculuğuna 2011 yılında Bitcoin (BTC) ile baklava satarak başladı.

Mandrik: “2011in sonunda müşterilerden birisi baklava satın almak için Bitcoin ile ödeme yapmayı teklif ettiğinde ilk kez Bitcoini duydum. O zamanlar İnternette baklava satıyordum ve para kazanmak için elimden geleni yapıyordum. Bu yüzden Roger Ver isimli müşterim ilk baklava siparişini14 BTC karşığında vermiş oldu. (bugün yaklaşık 480.000 dolar değerinde). dedi. 

Ekonomik açıdan çok iyi durumda olmadığından Mandrik başlangıçta BTCleri faturaları ve kirasını ödemek için satıyordu.  Ancak zaman geçtikçe kripto parayı daha ciddiye almaya başladı ve onları daha uzun süre tutmanın bir yolunu aramaya başladı çünkü ABD dolarına alternatif olması “çok havalıydı”.

O zamanlar New Hampshireda benzer düşünen pek çok insan yaşıyordu bu onun Bitcoin ile ödeme yapmaya istekli daha fazla insan bulmasını sağladı ve daha sonra Mandrik “girişimini” ev temizlik endüstrisine de genişletti. Tabii ki o noktaya kadar hizmetleri için müşterilerinden BTCyi kabul etti.

Kripto paraya olan ilgisi profesyonel bir tutkuya dönünce daha sonra 2011de Gareth Nelson ve Charlie Shrem tarafından kurulan ve 2014te kapanan bir Bitcoin borsası olan Bitinstantta müşteri hizmetleri uzmanı olarak iş teklifi aldı.

2013 yılında blockchain gezgini ve cüzdan hizmeti Blockchain.info (şimdi Blockchain.com) Mandrikin şirkete katıldığını ancak Baklava satmayı bıraktığını belirtti. O zamanlar şirket resmi hesabından Mandrikin ilginç ve komik hikayesini takipçileriyle paylaştı. 

 Mandrik Bitinstant ve Blockchain.infoda çalışırken bir noktada Changpeng Zhao Roger Ver Charlie Shrem ve Andreas Antonopoulos gibi tanınmış kripto para kişilikleriyle de tanıştı. Ve hatta ilk elden Mt. Goxun düşüşüne tanık oldu. 

 Hiç Kimse Bitcoinin 5 Doların Üzerine Çıkmasını Beklemiyordu

 Mandrik o zamanlar Bitcoinin çılgın iniş ve çıkışlarının kripto para endüstrisinde çalışan insanlar için fazla endişe yaratmadığını belirtti. Aksine hiç kimse Bitcoinin 5 doların üzerine çıkmasını beklemiyordu.

 Ona göre kendisi de dahil olmak üzere Bitcoinlerini o dönemlerde bugün olduğundan çok daha düşük bir fiyata sattığı için insanlar üzülmemeli ve ne kadar para kazanabilecekleri konusunda çok fazla düşünmemeli.

Mandrik son olarak şumları ekledi:

 “Evet zengin olabilirdim! Ama bu benim Bitcoin deneyimimin bir parçasıydı. Bitcoinlerimi harcadığım için pişman değilim. Çünkü Bitcoin bana yeni bir yaşam ve kariyer fırsatı sundu.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku