Bitcoin için yatırımcılar uzun vadede ne düşünüyor?

0 0

Bitcoin 10 bin doların üzerinde ve direncini oldukça yüksek tuttuğu göz önüne alındığında yakın zamanda bu psikolojik seviyenin altına düşmesi olası değil gibi. Ve daha da ileri gidiyor. 12 bin doların hemen altında oluşan bir konsolidasyon var gibi görünüyor ve bir sonraki büyük yükselişi tetiklemeden önce bir süre orada kalması beklenebilir.

Son birkaç gündür Bitcoin kısa bir süre için 12 bin doları aştı ancak satış baskısı onun üzerine çıkmayı başaramadı.

Yatırımcıların 10 bin dolar ile boğuştuğu zamanların aksine bu sefer daha olumlu olacaklar. Bu 12 bin doları aşmanın mümkün olacağına dair bir güven ve sağlam bir şekilde birikecekleri anlamına geliyor. Ayrıca şu an için fiyatın düşük tutulduğu hissi var.

İyimserlik hala çok yüksekken Bitcoinin bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bindoları tekrar ziyaret etme şansı hala var. İki yılın en yüksek seviyesi olan 14 bin doların üzerinde FOMOyu tüm zamanların en yüksek seviyesi 20 bin dolara dönüşü için daha iyi bir vaka haline getiren yüksek ilgi olması muhtemel.

Zaten son grafikler sezgilerin “Aşırı Açgözlülük” e girdiğini gösteriyor. Bunun gerçekleşmesinin üzerinden bir yıldan fazla zaman geçti ve özellikle bunu on günde yüzde 50lik bir artış izledi. Mevcut pozisyondan aynı duruma tanık olunursa Bitcoin kısa vadede 20 bin dolarlık tüm zamanların en yüksek eşiğinde olacak.

Ancak oynaklığın geri dönmesiyle birlikte piyasa duyarlılığı çok hızlı değişiyor ve de özellikle olumsuz gelişmelere oldukça duyarlı.

Şimdilik Bitcoin düşük destek olarak 10 bin doların üzerinde ve daha yüksek olarak 11 bin 200 doların üzerinde olduğu sürece yatırımcılar uzun vadeye uzanan boğa trendi konusunda iyimser kalacaklar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku