Bitcoin için umut haftası… Bu 3 faktöre dikkat!

0 0

Geçen hafta direnç noktasının aşılamamasından sonra gerileyen Bitcoin fiyatı hafta sonu sırasında 8 600 doların üzerine çıktığı için yeniden toparlandı. Son 24 saat içerisinde hafta sonu başlangıcından bu yana BTC fiyatları neredeyse yüzde 5 oranında artan bir yükselişle değer kazandı.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Josh Rager gibi analistler 8 bin doların üzerinde kalındığı Bitcoin’de yükseliş hareketinin devam edebileceği varsayımını paylaşıyor.

Teknik açıdan bu etmeni yanında analistler bu dönemde Bitcoin’in yükselişini destekleyecek 3 ana unsurdan bahsediyor…

Coronavirüsü etkisi

Çin’den ürkütün haberle gelmeye devam ediyor. Zira coronavirüsü’nün bu ülkede patla vermesi ve yayılmasıyla birlikte ülkenin şu an için 12 şehrine girip çıkışlar yasaklandı. Tüm bu olumsuzluklar ve seyahat kısıtlamaları ülkenin ulusal para birimi olun Yuan’ın değer kaybetmesine neden oldu. Uzmanlara göre de yatırımcılar yavaş yavaş güvenli limen statüsüne koydukları Bitcoin’e sığınabilir… Bu da lider kripto para biriminin değer kazanmasını sağlayabilir. 

İtalya’daki siyasi kriz…

İtalya’da yakın zamanda siyasi krize yönelik bazı sinyaller alınıyor. Aslına bakılırsa ülke kripto para piyasasında çok aktif ve yönü belirleyecek kadar önemli değil. Ancak bazı analistler buna rağmen İtalya’daki siyası kriz sinyallerinin Bitcoin’in fiyatına pozitif etki yapacağı görüşünde. 

Altın tahtını Bitcoin’e mi bırakıyor?

Dünya çapında yaşanan bütün bu olumsuz senaryolar ve gelişmeler şüphesiz yıllardır güvenli liman statüsündeki altın fiyatlarına olumlu etki yaptı. Son dönemde altın fiyatları ile Bitcoin fiyatı arasındaki pozitif korelasyonun devamı halinde fiyatların yukarı yönelmesi beklenebilir. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku