Bitcoin için teknik göstergeler pek olumlu değil…

0 0

Bitcoin ABD doları karşısında olası yukarı hareketlerde son derece önemli 6 bin 900 ve 7 bin dolarlık direnç seviyelerini geçemedi. Bitcoin fiyatı şu an için teknik anlamda düşüş bölgesine oldukça yakın Bu sebeple yeni bir yukarı hamle yapamazsa ilk aşamada 6 bin 200 ve 6 bin dolar seviyelerine kadar bir geri çekilme riskinden bahsetmek mümkün.

ETHEREUM TEKNİK ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Bitcoin yaklaşık yüzde 4 oranında geriledi. Bu gerilemeyle birlikte şu anda ABD doları karşısında 6 bin 800 seviyesinin altında işlem görüyor.

Hatta bu düşüş 6 bin 555 dolar desteğinin altının test edilmesine bile neden oldu. Gerileme 6 bin 476 dolar seviyesine kadar devam etti ki bu noktada haftalık olarak görülen en düşük seviye oldu.

BTC / USD paritesinin saatlik grafiğinde 6 bin 790 ve 6 bin 960 dolar civarında dirençle oluşan iki önemli düşüş trendi çizgisi var.

Paritenin düşüş trendinde kalması muhtemel. Bu trend devam ederse de 6 bin 200 veya 6 bin dolar seviyelerinin kısa vadede görülme riski fazla.

Bitcoin yazı yayına hazırlandığı sırada 6 bin 600 dolar seviyesinin hemen üzerinde işlem görüyordu. Ancak mevcut düzeltme dalgası tamamlandığında Bitcoin muhtemelen 6 bin 600 dolar seviyesinin altına düşmeye devam edecek gibi. Böyle bir durumda ilk destek 6 bin 555 dolar seviyesine yakın. Bunun altına gelinmesi durumunda ise bir öncekinde olduğu gibi fiyat 6 bin 476 doların üzerinde kalmak için mücadele edebilir.

Ancak bu sevilerinde kırılması Bitcoin fiyatını kısa vadede 6 bin 200 – 6 bin dolar destek seviyelerine kadar taşıyabilir.

Teknik göstergelere gelince:

Saatlik MACD – MACD yükseliş bölgesine geçmek üzere.

Saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi) – BTC / USD için RSI şu anda 40 seviyesine doğru toparlanıyor.

Destek: 6.555 – 6.475 dolar

Direnç: 6.730 – 6.800 – 7.000 dolar

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku