Ethereum kurucu ortağı 9 favori kripto para birimi projesini açıkladı

0 10

Ethereumun kurucusu ve Cardanonun (ADA) kurucusu Charles Hoskinson en çok ilgi duyduğu kripto para birimi projelerini açıkladı.

BİTCOİN BOĞA KOŞUSUNA HAZIR MI? TIKLAYIN

CoinTelegraph ile yapılan bir röportajda Hoskinson bu kripto para birimi projelerini şöyle sıraladı:

Ergo: Ergo için Hoskinson “Şimdiye kadar yapılmış en devrimci kripto para birimlerinden biri” dedi. Ergo Hoskinsonın “en sevdiği teknoloji uzmanı” Alex Chepurnoy tarafından kuruldu. Chepurnoy ayrıca Cardanonun gelişimine katkıda bulunan isimlerden biri konumunda.

Zcash: Hoskinson hem şeffaf hem de özel işlemlere imkan tanıyan gizlilik odaklı bir kripto para olan Zcash’e ve ekibin sıfır bilgi ispatıyla ilişkili çalışmalarına büyük saygı duyuyor.

StarkWare: “Bunlar harika ve inanılmaz derecede zeki insanlar” şeklinde konuşan Hoskinson StarkWarein ölçeklendirme çabalarına hayranlık duyuyor. Şirket Zcashin kurucu bilim adalarından Eli Ben Sasson tarafından kuruldu. Sıfır bilgi ispatını kullanarak zincir üzeri ölçeklenebilirliği sağlamayı hedefliyorlar.

Lightning Labs: Hoskinson Bitcoin ağı için ikinci seviye çözümler geliştiren Lightning Labs için “Onlara çok saygı duyuyorum” ifadelerini kullanıyor. Lightning Labs kullanıcılara her zamankinden daha etkili para gönderme ve alma yöntemi sunmayı taahhüt ediyor.

Dash: Dash topluluğunu sevdiğini vurgulayan Hoskinson “Kripto para hazinesinin gücünü sergileyen ilk takımlardan biri haline geldiler” diyor. Dash Hoskinsonın listesinde gizliliğe odaklanan başka bir proje.

Tezos: Tezos için “Toplumlarını gerçekten sevmiyorum çünkü bizim için çok toksik ve negatifler” diyen Hoskinson Tezos’un teknolojisine saygı duyduğunu ifade etti.

Algorand: Hoskinsonın bir diğer favori kripto para projesi Turing tarafından ödüllendirilen Silvio Micali tarafından kurulan bir kanıt kanıtı projesi olan Algorand. Projenin ana hedefi tüm kullanıcıların ademi merkeziyetçilik yoluyla başarıya ulaşabileceği şeffaf bir sistem oluşturmak.

Avalanche: Hoskinson Türk bilgisayar bilimcisi Cornell Üniversitesi profesörü Emin Gün Sirer tarafından kurulan Avalanche projesini de favorilerine ekledi. Hoskinson Avalanche’ın AVA coin’inin geleceğine inanıyor.

Basic Attention Token: Hoskinson sonunda Basic Attention Token hakkında da konuştu. Cardano kurucusu büyüme eğrisinin ve BATın benimsenmesinin olağanüstü olduğunu belirtti. Bilindiği gibi BAT Brave tarayıcısının kripto para birimi. Kullanıcılar Bravede reklam izleyerek bu kripto para birimi ile ödüllendiriliyor. Proje JavaScriptin yaratıcısı ve Mozilla projesinin kurucusu Brendan Eich tarafından oluşturuldu. Hoskinson BATın çevrimiçi reklamcılığı kontrol eden “kartelleri” bozma potansiyeline sahip olduğuna inanıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku