Bitcoin için teknik analiz ne diyor?

0 0

Bitcoinde ABD Dolarına karşı 9 bin dolarlık desteğin altında kötü bir düşüş oldu. Fiyat 8 bin dolarlık desteğin altına bile düşen Bitcoin şu anda zararları birleştiriyor. BTC / USD kurunun 4 saatlik grafikte 8 bin 350 dolar civarında direnç gösteren bir düşüş kanalı bulunuyor

Fiyat 8 bin 750 dolar direnç alanının altında işlem gördüğü sürece daha fazla kayıp riski altında kalabilir.

Bitcoin fiyatı ABD Dolarına karşı düşüşle 9 bin doların altında işlem görüyor. BTCnin önemli bir iyileşme gerçekleştirmeden önce 7 bin 500 dolar destek alanını veya 7 bin 200 dolarlık alanı test etmesi muhtemel.

Bitcoin Haftalık Fiyat Analizi (BTC)

Geçtiğimiz hafta BTCde ABD Doları karşısında 10 bin dolar destek alanının altında güçlü bir düşüş yaşandı. BTC / USD kuru bir düşüş bölgesine girmek için 9 bin 500 dolar ve 9 bin dolar civarında birçok desteği kırdı. Dahası 9 bin doların altına doğru düşüş olunca da sonunda fiyat 8 bin dolarlık desteği kırdı ve 7 bin742 dolar civarında yeni bir aylık en düşük seviye oluştu.

Son zamanlarda 8 bin doların üzerinde bir düzeltme başlamış durumda. Ayrıca son düşüşün yüzde 50 Fib geri çekilme seviyesinin üzerinde bir kırılma yaşandı ve 8 bin 677 dolardan 7 bin 742 dolara düşüş oldu. Ancak yükseliş hareketi 8 bin 450 dolar seviyesinden kapatıldı. 

Ayrıca BTC / USD kurunun 4 saatlik grafikte 8 bin 350 dolar civarında direnç gösteren bir düşüş kanalı var. 8 bin 350 doların ve 8 bin 450 doların üstünde bir yükseliş olması durumunda fiyat daha da iyileşebilir. Baştaki ana direnç ise 8 bin 750 dolar seviyesine yakın. Yakın vadede bitcoinde güçlü bir toparlanma için 8 bin 750 doların üzerinde başarılı bir kapanış ve 9 bin doların üzerinde bir takip gerekli.

Teknik göstergelere gelince

4 saat MACD – BTC / USD MACD yükseliş bölgesinde güçlenmeye çalışıyor.
4 saat RSI (Nispi Güç Endeksi) – BTC / USD için RSI düşüş işareti olan 40 seviyesinin oldukça altında.
Ana Destek Seviyesi – 7 bin 850 dolar
Ana Direnç Seviyesi – 8 bin 750 dolar

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku