Bitcoin için nadir boğa piyasası sinyali 10 aydır ilk kez görüldü

0 0

Bitcoin’de nadir görülen bir yükseliş sinyali 10 ay içinde ilk defa  ortaya çıktı.

MEHMET ÇOBANIN YORUMUNU DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

‘Ichimoku Bulutu’ olarak adlandırılan teknik gösterge Bitcoinin Çarşamba günü 9 bin 800 dolara yükselmesinden kısa bir süre sonra uzun vadeli yukarı yönlü bir trende işaret edecek şekilde belirdi. Ayrıca yaklaşmakta olan bir boğa piyasasının işareti olarak görülen popüler gösterge ‘altın geçiş’in yakın olduğu sinyalini verdi. 

Son üç yıldaki tarihsel doğruluğunu ölçmek için Ichimoku Bulutunu inceleyen TradingShot analistleri göstergenin trend yönlerini doğru bir şekilde belirlediğini belirtti. Örneğin 11 Ekim 2019da Ichimoku Bulutu ‘ölüm geçişi’ sinyali verdikten kısa bir süre sonra Bitcoin yaklaşık yüzde 25 düştü.

Benzer şekilde Ichimoku Bulutu 20 Nisan 2019da yeşile döndüğünde Bitcoin kısa sürede altın geçiş gördü ve yaklaşık yüzde 170 değer kazandı. 
Tahmin tüm Bitcoin piyasasında benzer yükseliş beklentileriyle birlikte geldi. Galaxy Investment Partners CEOsu milyarder yatırımcı Michael Novogratz da dahil olmak üzere profesyoneller kripto para biriminin yakın zamanda 10 bin doları aşacağını ve yükselişe devam edeceğini umuyor. 
TradingView.com analisti Jacob Canfield Bitcoinin yukarı doğru eğilim gösterdiğini belirtti.

Ancak Bitcoin çok dar bir alanda dalgalanıyor. Bitcoinin yukarı doğru ataklarını açıkça sınırlayan bu kalıp (Rising Wedge modeli) derin bir geri çekilme olasılığını artırıyor. Bitcoin’de yükselişin devam etmesi bu modeli tamamen geçersiz kılabilir ve BTC’yi 10 bin dolar psikolojik direncine götürebilir.


 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku