Bitcoin İçin Kritik Seviye Açıklandı: Bank of America’dan Çarpıcı Rapor!

1.021
Kripto para piyasası, özellikle çoğu altcoin için birkaç gün süren düzeltmeden sonra tekrar yeşile döndü. Bitcoin (BTC) ise Salı günü kısa bir süreliğine 57 bin doların üzerine çıkarak yeni ATH için umut verdi.

 

Bank of America: 94 milyon insan, kripto paraları ulusal para birimlerine tercih edecek

An itibariyle, lider kripto para birimi 56.088 dolar civarında işlem görüyor. Boğalar, özellikle 60 bin doları aşmaya yaklaştıklarında, tüm zamanların en yüksek seviyesine giden yolculuktan vazgeçmeleri pek olası değil. Bank of America‘nın yakın tarihli bir raporuna göre, çeşitli gelişmekte olan ülkelerden yaklaşık 94 milyon insan, hiperenflasyon nedeniyle kripto para birimlerini daha istikrarlı yerel, ulusal para birimlerine tercih edeceklerini söyledi. Üstelik bu rakam, dünyadaki banka hesabı olmayanların yüzdesi dikkate alındığında önemli ölçüde artabilir.

 

Borsalardaki azalan Bitcoin rezervlerine paralel olarak arz önemli ölçüde daralacaktır. CryptoQuant’a göre, “eğer gelişen ülkelerdeki insanlar gerçekten Bitcoin gibi kripto para birimlerine yönelmeye başlarsa, önümüzdeki birkaç ay kesinlikle büyük fiyat artışı meydana gelecek.”

Bitcoin fiyat analizi: 58 bin dolar seviyesinin aşılması önemli

58 bin dolarda yaşanan Bitcoin fiyat düzeltmesi, yüzde 61.8 Fibonacci geri çekilme seviyesi civarında güvenli destek sağladı. Daha aşağıda, yüzde 50 Fibo, yeşil renkteki talep bölgesini güçlendiriyor. Bu iki alıcı tıkanıklığı alanı bozulmadan kalırsa, Bitcoin fiyatı olumsuz yönde etkilenmeyecek. Bu, alıcıların 60 bin doların üzerine çıkmaya ve fiyatı 65 bin dolara taşımaya odaklanabileceği anlamına geliyor.
Genel teknik resim, özellikle günlük grafikte Bitcoin için yükseliş sinyallerini gösteriyor. MACD, ortalama çizginin üzerine çıktıkça, oranlar yükseliş trendi lehine artar. 58 bin doların üzerinde gerçekleşecek bir kırılmanın, boğaların piyasadaki pozisyonunu ve etkisini güçlendireceğini ve böylece daha fazla kazanç için bir öncelik oluşturacağını söyleyebiliriz. Piyasadaki birçok analist, Bitcoin’in yıl sonunda 100 bin dolara ulaşacağından emin.
Bitcoin Gün İçi Seviyeleri
Fiyat: 56.088
Trend: Yükseliş eğilimi
Volatilite: Düşük
Destek: yüzde 61.8 ve yüzde 50 Fibonacci
Direnç: 58 bin ve 60 bin dolar

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku