Bitcoin için karar zamanı… Büyük bir hareket gelebilir…

0 0

İlk sırada yer alan en önemli kripto para biriminin genel seyrinden ötürü alıcıların ve satıcıların çekimser seyri Bitcoini bir karar noktasına getirdi. Kripto traderları arasında herhangi bir hamle yönünde bölünmüşlük mevzubahis olsa da en iyi spekülatörler büyük bir hareketin geldiğini kabul ediyor.

Yaklaşık üç yıllık bir ayı piyasasının ardından kripto para birimleri yakında patlamaya hazır gibi duruyor. Ancak lansman başarısızlığının bir felaket ile sonuçlanması durumu da olası görünüyor.

MEHMET ÇOBAN’IN BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Bitcoin fiyatı 2017nin sonlarında mevcut rekor 20 bin dolara yükseldi ve o zamandan beri güçlü bir düşüş trendi çizgisinin zirvesi haline gelen şeyin en yüksek dokunuşunu yarattı . Yüzde 80lik bir düşüşün ardından kripto para birimi 3 bin 200 dolara düştü.

Daha sonra 2019un başlarında bir hareketlenme oldu ve haziran 2019da 14 bin dolara çıktı.

2020nin başlarında kripto varlıkları yüzde 100ün üzerinde ralliyi başlattı ve Bitcoin bir kez daha kendini en üst trend çizgisinde buldu. Dünyanın ilk kez pandemiyle karşılaşmasının ardından Kara Perşembe olarak adlandırılan günde çok sert bir satışla karşılaştı.

Düşüş Bitcoin fiyatını logaritmik büyüme eğrisine denk gelen trend çizgisinin altına çekti. Bitcoin varlığın tüm tarihi boyunca uzun vadeli yükseliş trendini destekleyen günlük çizgisinin altında bir anlığına kırıldı.

Varlık o zamandan beri kripto pazarında şimdiye kadar meydana gelen en büyük sarsıntılardan biri olarak kabul edilen çizgiyi geri aldı.

Kara Perşembe çıkışından sonra Bitcoin fiyatı yüzde 150nin üzerinde toplandı ve direnci kırarak 10 bin doların üzerinde tutmak için birkaç girişimde bulundu.

Bununla birlikte bunu yapmamak henüz güçlü bir düzeltmeye yol açmadı.

Bitcoin sadece önemli psikolojik dirençle uğraşmakla kalmıyor aynı zamanda varlık yine ayı piyasasında oluşan uzun vadeli üçgenin tepesine dokunuyor.

Tüm kripto para biriminin en önemli hatları en uzun vadeli hareketli ortalamaların bazıları ile birbirine yaklaşıyor.

Bitcoin fiyatı şu anda altı haftadan fazla bir süredir konsolide oluyor ve toplu kripto para piyasası da aynı fikirde: Bitcoinde büyük bir hareket geliyor.

Çok sayıda kritik destek ve direnç bir kerede birleşirse ortaya çıkan herhangi bir hareket patlayıcı olacak.

Üçgenin patlaması 2019 rallisine benzer şekilde BTC başına fiyatı 90 günden biraz fazla bir süre içinde 3 bin 200 dolardan 14 bin dolara iten bir FOMO alımına neden olacak.

Bununla birlikte bir tersliğin kripto para birimi için korkunç olacağı düşünülüyor.

Madenciler şu anda kârlı kalmak için mücadele ediyor ve Bitcoindeki derin bir çarpışma kalan en zayıf madencilerin herhangi birinin kitlesel teslim olmasına neden olarak onları yetersiz işletmelere yönlendirebilme olasılığı bulunuyor. Böyle bir durumda madencilerin teslim edilmesi derin bir düzeltmeye yol açan bir panik satış dalgasını beraberinde getirecek.

Ne kadar derine inilirse ve bir düzeltme söz konusu olursa birinin tahmin etmesi de o denli kolay olacak. Yatırımcıların hemfikir olduğu tek şey kripto para biriminin bir sonraki büyük hamlesine hazırlanmaya dikkat etmenin zamanının geldiği yönündedir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku