Bitcoin için kafa karıştıran sinyal?

0 2

Hafta başında 12 bin dolarlık direnci kıran Bitcoin (BTC) haberin hazırlandığı esnada psikolojik direncin hafif altında seyrediyor. Geçen yıldan bu yana Bitcoinde böylesine bir yükseliş ivmesi olmamıştı.

Bununla birlikte 2019da Bitcoin’de görülen zirveyi 2018’deki 3 bin dolara düşüşü 2017deki tüm zamanların zirvesini öngören bir işaret zirvenin yakında tekrar gelebileceğinin sinyalini veriyor. Bitcoinin son yükseliş trendi sona mı yaklaşıyor yoksa 12 bin dolar tüm zamanların en yüksek seviyesine giden yolda bir durak mı?

NVT İŞARETİ NE DİYOR?

Kripto para uzmanı Willy Woo tarafından oluşturulan Bitcoin NVT göstergesi kar almanın ne zaman uygun olabileceğine dair sinyal veriyor.

NVT göstergesi Bitcoinin ağ değerine ve ağda işlem gören toplam değere dayalı bir oran bulmak için oluşturulmuş.

Göstergenin arkasındaki fikre göre toplam ağ değerinin (tüm BTCnin mevcut fiyatla çarpılması) ağda işlem gören değer miktarını aşması varlığın aşırı değerlendiğinin işareti olarak görülüyor.

Bitcoin NVT göstergesine göre aşırı değerli fiyatlara ulaşırsa ardından genellikle bir düzeltme geliyor. NVTnin son dört yıl içinde Bitcoin fiyatı için aynı sinyali verdiği tüm zamanlarda öncü kripto para biriminde yüzde 50 veya daha fazla düzeltme gerçekleşti.

Mevcut seviyelerden yüzde 50lik bir düşüş öncü kripto para birimini 6 bin dolar desteğinin biraz üzerine yerleştirecektir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku