Bitcoin 12 bin doların altında… Sırada ne olabilir?

0 1

Bitcoin (BTC) hafta başında 11 bin 800 dolardan 12 bin 500 dolar seviyelerine saatler içinde yükselerek kayda değer bir artış kaydetti. Ancak 12 bin dolar psikolojik direnci desteğe dönüşecek mi derken BTC fiyatı 12 bin doların altına gitti.

Düşüşte 23 milyon dolarlık BitMEX uzun pozisyonunun kapatılması göze çarptı. Bitcoin bir kez daha yükselmeden önce vadeli işlem piyasalarında nötr bir fonlama oranının görülmesi muhtemel çünkü piyasanın her iki tarafı da aşırı kaldıraçlı değil.

BTC İÇİN SIRADA NE VAR?

Bitcoindeki düzeltmeyi altın ve hisse senetlerinin değerindeki değişiminin tetiklediğini savunan bazı analistler kısa vadede Bitcoin’in fiyat hareketlerinin altının ve borsanın hareketlerini izleyebileceğini iddia ediyor…

Uzun vadede ise birçok analist Bitcoin konusunda iyimser. Traderlara göre ise 14 bin dolar hedefi uzun bir pozisyon açmak için “bir fırsat” sunabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku