Bitcoin için google trendleri “Covid-19” öncesi seviyelere düştü

0 3

Bitcoin 10 bindoların üzerinde tutunmaya devam ediyor. Ancak volatilite eksikliği daha az perakende ilgisi ve Google arama hacmi ile sonuçlandı.

Bitcoin son iki aydır çoğunlukla beş haneli bölgede işlem görmesine rağmen varlığa yönelik perakende ilgisi düşüyor gibi görünüyor.

Google Trendlerden elde edilen veriler “Bitcoin” aramalarının Mart 2020de COVID-19 krizinin ortaya çıkmasından bu yana en düşük seviyelerinde olduğunu ortaya koyuyor.

Bitcoin ve Google 2020 Trendleri

Google aramaları tipik olarak belirli bir varlığın perakende ilgisini temsil eder ve gelişimiyle ilgili önemli bir olay olduğunda artış gösterir. Kripto para birimi endüstrisinde her iki yönde de oldukça değişken fiyat hareketleri nedeniyle değişme olasılığı daha yüksek.

Bu nedenle 2020nin başında BTCnin değerinin arttığı sırada Bitcoine olan ilginin artması sürpriz olmadı. COVID-19 salgınının en yoğun günlerinde Bitcoinin bir günde yüzde 50 düştüğü zaman Googledaki aramalar arttı.

Durum önümüzdeki birkaç ay içinde sakinleşirken BTC hızla “V” iyileşmesi yaptı. Ancak Google trendleri Nisan ayı sonlarında ve özellikle Mayıs ayı başlarında bir artış daha gösterdi. Mayıs ortasında olduğu gibi bu biraz bekleniyordu Bitcoin üçüncü kez yarılanmasını yaşadı. Etkinlik tarihsel olarak bir fiyat katalizörü olarak hizmet etti ve çok fazla ilgi gördü.

Halving ardından BTC Temmuz ayı sonlarında değerinde patlayana kadar ilgi bir kez daha keskin bir şekilde düştü. Bitcoin 10 bin doların üzerini çıktığında ve 2020nin en yüksek seviyesi 12 bin doları test ettiğinde google aramaları da sıçradı.

Perakende İlginin Düşüşü

Dalgalı fiyat hareketlerinin yaşandığı o günlerden bu yana Bitcoin makro ölçekte nispeten sakin bir performans sergiledi ve bunun sonucunda varlığa olan ilgi azaldı. Görünüşe göre perakende yatırımcılar daha küçük fiyat gelişmeleri sırasında BTCyi aramaya pek düşkün değiller.

Sonuç olarak Google trend verileri dünya çapında Bitcoine olan ilginin genel olarak azaldığını gösteriyor ve aslında salgın Batı dünyasına sızmadan önce Mart başından bu yana en düşük noktasında. Birkaç yükselişten biri Eylül başında geldi. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde BTCnin 12 bin dolardan 10 bin doların altına düşmesiyle aynı zamana denk geldi.

Makro ölçekte Googleın Bitcoin aramalarının hala 2017nin en yüksek seviyelerinden çok uzak olduğunu belirtmek gerekir. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku