Bitcoin için çıldırtan tahmin: Önce 100 bin sonra 1 milyon dolar

0 3

Bitcoin fiyatı şu an düşüyor olabilir ancak lider kripto para biriminin BTC başına 100 bin dolar ile 1 milyon dolara ulaşması bekleniyor. Bir kripto analistine göre bu iki sayının ilki 2021de yılın sonuna kadar gerçekleşebilecek “gerçekçi” bir senaryo şeklinde.

Yeni ATHde Bitcoin Fiyatı 2021 Yılının Sonunda 100 Bin Dolar

2017 kripto balonunun doruğunda Bitcoin BTC başına tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 20 bin dolar seviyesine ulaştı ve neredeyse bir gecede zirve yaptı. Ancak yılın başlangıcından sonra tüm kripto pazarı büyük bir çöküş yaşadı Bu durum bazı altcoinlerden elde edilen değerin yüzde 99unu ve Bitcoin’in değerinin yüzde 80’ini ortadan kaldırdı.

Ancak Bitcoin her zaman geri dönüş yapar. 10 yıllık tarihi boyunca art arda büyük miktarda bir çöküş ve geri çekilme yaşanmadan önce varlığın parabolik yükselme gerçekleştirdiği ve aşırı değerlere ulaştığı kabarcık benzeri döngülerden geçti.

Kripto varlığı sonuç olarak son derece değişken olduğu için olumsuz bir ün kazandı ancak eğer tarih kendini tekrar etmeye devam ederse başka bir kabarcık döngüsü ortaya çıkabilir ve bir tanesi de Bitcoin’i BTC başına 100.000 dolardan faza değere ulaştırabilir. Ama ne zaman?

Kripto analisti Roger Quintrillo tarafından paylaşılan bir grafiğe göre Bitcoin için “gerçekçi bir senaryo” varlığın 2021de yıl sonuna kadar 100.000 ile 110.000 dolar arasında bir değere ulaşmasını sağlayacak. Analistler o yılın Kasım veya Aralık aylarında en üst değere çıkmak için Bitcoinin gelecek parabolik rallisini bekliyor.

Kavisli bir büyüme çizgisi kullanan analistin grafiği Bitcoinin bu gibi fiyatlara nasıl ulaşacağının yörüngesini gösteriyor. Kavisli kanal önceki üstler ve altlar boyunca izlenir ve potansiyel olarak analiste bir sonraki kabarcık döngüsünün bir sonraki üst ve altını verir. Zirvenin BTC başına kabaca 100 bin dolar olması durumunda analist bir sonraki dönemin en düşük seviyesi olarak fiyatı aşağı yukarı 30 bin dolar ya da 40 bin dolara düşürecek düzeltmeyi görüyor.
Analist Bitcoin’in kısa vadeli fiyat hareketi için “gerçekçi senaryo” dediği şeyin bazı ek yönlerini de paylaştı.

Quantrillo Bitcoin fiyatının 14 bin dolara yükselen güncel düzeltme sırasında 5 bin 800 dolardan daha derine inmemesini bekliyor. Analist Haziran ayında Bitcoinin reddedildiği 14 bin dolar fiyat seviyesinin 2019un tamamı için yüksek bir seviye olacağını ifade ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku