Bitcoin ağındaki dikkat çeken değişim…

0 0

Bitcoin ağındaki SegWit işlemleri eylül ayında keskin bir şekilde arttı…

The Block tarafından derlenen verilere göre Bitcoin ağındaki (SegWit) işlemleri son haftalarda keskin bir şekilde arttı.

SegWit kullanan işlemlerin yüzdesi bir önceki aya göre yüzde 40 oranından yüzde 55’e yükselmiş durumda. Örneğin Nisan ayında bu rakam yüzde 35 – 37 arasında değişmekteydi.

SegWit tek bir blokta daha fazla işlem yapılmasına yardımcı olan ve böylece işlem başına maliyetlerin düşürülmesini sağlayan blok zinciri ağlarına yönelik isteye bağlı bir protokol yükseltmesi. Birkaç parametreye bağlı olarak Segwit işlemlerinin eski işlemlere kıyasla en az yüzde 25 daha küçük olması en öenmli özellik.

Bu hafta başlarında Binance CEOsu Changpeng Zhao (“CZ”) Twitterda kripto para birimi borsa sı Binence’ın 2020 yılının sonundan itibaren SegWit desteğini platformuna ekleyebileceğini belirtti. Borsa desteği uygularsa yükü azaltabilir. Bitcoin ağının yanı sıra ağın geri dönüşü yeniden dolmaya başladığında kullanıcılar için işlem başına ücretler de azalabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku