Bitcoin için bu sefer rekor haberi! Ama nasıl?

0 0

Bitcoinin kurumsal ticaret alanı ile ilgili türev piyasaların hızla gelişmesiyle Chicago Ticaret Borsası (CME) 2017 yılında Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini listeledikten sonra popüler bir seçim haline geldi. Kurumsal Bitcoin ticareti alanındaki bir diğer önemli oyuncu Bakkt.

HER BİTCOİN YATIRIMCISI BU RAPORU DİKKATE ALMALI… TIKLAYIN

Finansal krizin koronavirüs etkisi ile belirginleşmesi sonucunda ulaşılan noktada Bitcoinde zaman zaman rekor hacimlere ulaşarak manşetlere ulaşan bu iki şirkette Bitcoin neredeyse unutuldu.

Kurumsal yatırımcılar şu anda Bitcoin ile ilgili yatırım araçlarından kaçınıyor ve bu CMEli CMKda açıkça görülebilir.

CMEnin Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerindeki başarısı birkaç ay önce Bitcoin seçeneklerine kapı açtı. Bu seçeneklerde yapılan alımlar etkileyiciydi ve açılıştan sadece bir hafta sonra 5 milyon dolara ulaşıldı.

Ancak borsa bu hafta ortasında en kötü gününü geçirdi ve sadece 3 Bitcoin opsiyon sözleşmesi işlem gördü. Bir sözleşme 5 BTC iken toplam işlem hacmi 15 BTC idi…

Bakktta haftalarca sıfır işlem

Bitcoin opsiyon sözleşmelerinin bir başka hacmi Bakktta ocak ayının sonundan bu yana çok az miktarda görüldü. 20 Ocaktan bu yana bir veya daha fazla sözleşmenin işlem görmesinden bu yana sadece dört gün geçti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku